Кількість боргів за комунальні послуги в Україні збільшилась у 1,5 разу - Opendatabot

|
Версия для печатиВерсия для печати

За рік кількість боргів українців за комунальні послуги виросла у 1,5 раза. В серпні минулого року зафіксовано 294 789 боргів, а вже у серпні поточного року їх кількість збільшилась на 155 964 провадження.

Відповідні дані оприлюднив портал відкритих даних Opendatabot.

"Наразі кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників сягнула 450 753 справ. Процент боргів за комунальні платежі становить 7% від загальної кількості боргів українців", - сказано в повідомленні.

За рік загальна кількість виконавчих проваджень за борги українців також зросла на 33%. Якщо у серпні 2020 було відкрито 4 665 510 проваджень, то у серпні поточного року ця сума збільшилась до 6 219 371. Наразі кількість стягнень становить 7% від усіх проваджень про заборгованості.

За даними Держстату, станом на серпень 2021 року борги за комуналку сягнули 64,4 млрд гривень.

Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу - 23,7 млрд грн, за постачання теплової енергії та гарячої води - 20,3 млрд грн та за постачання та розподіл електричної енергії - 7,1 млрд грн.

Людина визнається боржником по сплаті комунальних платежів в судовому порядку. Для цієї групи справ передбачене спрощене провадження, тобто така справа бути розглянута без присутності сторін та у скорочені терміни.

Якщо боржник не виконує вирок суду, він потрапляє в реєстр боржників. Це стандартна процедура, яку використовують будь-які стягувачі: комунальні установи, банки, колектори. Після цього виконавці можуть надіслати до банку вимогу про блокування рахунків боржника та примусове списання боргу.

Крім того, боржники підпадають під ряд обмежень та заборон, як-то: не можуть користуватися своїми заблокованими рахунками, здійснювати угоди купівлі-продажу у нотаріуса, виїздити за кордон тощо.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]