Кількість боргів за комунальні послуги в Україні збільшилась у 1,5 разу - Opendatabot

|
Версия для печатиВерсия для печати

За рік кількість боргів українців за комунальні послуги виросла у 1,5 раза. В серпні минулого року зафіксовано 294 789 боргів, а вже у серпні поточного року їх кількість збільшилась на 155 964 провадження.

Відповідні дані оприлюднив портал відкритих даних Opendatabot.

"Наразі кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників сягнула 450 753 справ. Процент боргів за комунальні платежі становить 7% від загальної кількості боргів українців", - сказано в повідомленні.

За рік загальна кількість виконавчих проваджень за борги українців також зросла на 33%. Якщо у серпні 2020 було відкрито 4 665 510 проваджень, то у серпні поточного року ця сума збільшилась до 6 219 371. Наразі кількість стягнень становить 7% від усіх проваджень про заборгованості.

За даними Держстату, станом на серпень 2021 року борги за комуналку сягнули 64,4 млрд гривень.

Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу - 23,7 млрд грн, за постачання теплової енергії та гарячої води - 20,3 млрд грн та за постачання та розподіл електричної енергії - 7,1 млрд грн.

Людина визнається боржником по сплаті комунальних платежів в судовому порядку. Для цієї групи справ передбачене спрощене провадження, тобто така справа бути розглянута без присутності сторін та у скорочені терміни.

Якщо боржник не виконує вирок суду, він потрапляє в реєстр боржників. Це стандартна процедура, яку використовують будь-які стягувачі: комунальні установи, банки, колектори. Після цього виконавці можуть надіслати до банку вимогу про блокування рахунків боржника та примусове списання боргу.

Крім того, боржники підпадають під ряд обмежень та заборон, як-то: не можуть користуватися своїми заблокованими рахунками, здійснювати угоди купівлі-продажу у нотаріуса, виїздити за кордон тощо.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]