Кількість дезінформації в онлайн-медіа зросла майже втричі - ІМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Інститут масової інформації констатує, що на сьогодні кількість дезінформації в онлайн-медіа зросла майже втричі.

Про це повідомила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк під час дискусії на Міжнародній конференції «Безпечний онлайн 2020: Сучасні виклики», повідомляє  Укрінформ.

«Ми займаємося аналізом контенту в онлайн-медіа, і зараз почали аналізувати дезінформацію і фейки на регіональному рівні. І якщо говорити, що є основною проблемою станом на зараз, то можна виділити три рівні. Перший - це дезінформаційна кампанія з боку країни-агресора, яка інтенсивна зараз, як ніколи. Порівнюючи з нашими даними від 2018 року, дослідження, яке ми робили спільно з Texty, кількість дезінформації зростала приблизно втричі. Другий – це якість журналістики. Мене надзвичайно здивувало те, що близько 20% фейків пов’язані з тим, що журналісти не вміють читати цифри, не вміють описати тендер, навіть із сайту Прозоро не можуть взяти дані і їх опрацювати. В результаті отримуємо, що в регіоні скоротилася кількість шкіл, хоча насправді вона зросла», - сказала Романюк.

Вона додала, що третьою проблемою є відсутність критичного мислення з обох боків – і з боку журналістів, і з боку аудиторії. Як наслідок маємо широкий спектр дезінформації, починаючи від популізму, астрологів, які рекомендують, за кого голосувати, і закінчуючи просто тлумаченнями ситуації з коронавірусом так, як це здається людям, які мають проблеми з критичним мисленням.

«Я би прив’язала критичне мислення до безпеки. Зараз страх відкриває ворота дезінформації. Страх перед коронавірусом робить нас вразливими. І люди починають довіряти інформації про російські вакцини, не думаючи про те, що сама Росія зможе забезпечити себе вакцинами добре якщо до кінця 2021 року. За умови, що почне зараз їх виробляти інтенсивно, тому що живе в Росії скільки – 150 мільйонів? Така інформація, якщо трішки подумати над тим, що відбувається, сприятиме безпеці людей», - зауважила експертка.
Читайте також: Шевченко: На порядку денному МКІП - розробка стратегії інформаційної безпеки

Вона також зазначила, що є ще один феномен, який відбувається протягом цього року і його відмічають закордонні дослідники, - це те, що люди починають масово перетікати в соцмережі саме з міркувань безпеки.

«Новини несуть дуже багато негативу. Навіть у найякісніших медіа понад 50% новин – це негатив. Люди втомилися, вони хочуть безпеки, в тому числі підсвідомо безпеки від коронавірусу, і йдуть в затишний чат у Вайбері, де їм легко «напарять» якусь локшину на вуха», - сказала Романюк.

А також наголосила, що саме критичне мислення, навіть через цей негатив у новинах, зробить людей більш безпечними, більш захищеними. Особливо зараз, в часи викликів.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com