Кількість прихожан УПЦ КП зросла до 28,7%

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні прихожанами Української православної церкви Київського патріархату наразі вважають себе 28,7% опитаних, ця цифра поступово зростає, а УПЦ (Московський патріархат) тільки 12,8%.

Такі дані соцопитування представив Центр Разумкова в четвер, передає lb.ua.

При цьому з року в рік частка віруючих Київського патріархату збільшується (з 15,1% у 2010 році до нинішніх показників), а частка послідовників Московського патріархату зменшується (з 23,6% до нинішніх за той же період).

 Традиційно популярною самоідентифікацією є "просто православний". Таким себе вважає майже кожен четвертий (23,4%). Сукупно православні стабільно складають приблизно 2/3 населення. 

Рекордна кількість віруючих за всі роки досліджень віднесла себе до греко-католиків - 9,4%. Для порівняння, в 2013 році парафіянами цієї церкви називали себе 5,7% опитаних.

Також зафіксовано зростання протестантів до показника 2,2%. Тих, хто вважає себе просто християнином, 7,7%. 

Мусульмани взагалі не потрапили в результати опитування.

Частка тих, хто себе не ідентифікує з жодною релігією, виявилася найменшою за всі роки опитувань - 11%.

На тлі зростання кількості віруючих УПЦ КП збільшився рейтинг Патріарха Філарета. Зараз баланс між довірою і недовірою становить + 23%. У митрополита УПЦ МП Онуфрія відповідний баланс лише + 5,9%, у глави УГКЦ архієпископа Святослава + 13,1%, а у митрополита УАПЦ Макарія + 7,3%. Єдиний, кому не довіряють, - патріарх Російської православної церкви Кирило. У нього співвідношення -29,3%, це найбільший антирейтинг глави РПЦ протягом усіх років опитувань в Україні.

В цьому році соціологи крім стандартного питання про довіру Церкви вирішили деталізувати, яким саме Церквам довіряють українці. Виявилося, що Київському патріархату довіряє 37,8% опитаних, УПЦ (МП) - 11,7%, УГКЦ - 9,2%, євангельським християнським церквам - 1,9%, УАПЦ - 0,9%, а Католицькій церкві - 0.5 %. При цьому кожен п'ятий не довіряє жодній церкві.

Опитування проведене з 23 по 28 березня 2018 з усієї території України, за винятком тимчасово анексованою АР Крим та окупованих районів Донецької та Луганської областей. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка не більше 2.3%.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]