Кількість захворілих на ковід у РФ виявилася у п'ять разів вища офіційної статистики

|
Версия для печатиВерсия для печати

У реєстрі МОЗ Росії зазначено понад 29 млн записів захворілих на коронавірус осіб. Це у п'ять разів більше, ніж офіційна статистика. Викрити це вдалося завдяки створеним Мінцифри ковідним сертифікатам, йдеться у спільному розслідуванні "Медіазони", "Холоду" і "Медузи".

Згідно з ним, під час другої хвилі коронавірусу в Росії до реєстру вносили по 125 000 нових інфікованих на добу. Якщо цифри вірні, Росія перебуває на першому місці з кількості заражених у перерахунку на мільйон мешканців.

У РФ людям видають сертифікати вакцинованих, і окремо – сертифікати перехворілих. На початку липня фізик Сергій Шпилькін почав досліджувати унікальний номер реєстрового запису, який міститься в кожному сертифікаті.

У тих, хто вакцинувався, номер складається таким чином: цифра 9, двузначний код регіону та порядковий номер вакцинованого. 

У тих, хто перехворів, принцип інший: цифра 8, код регіону та одиниця. Наступні чотири цифри – місяць і рік встановлення діагнозу. Ще вісім цифр – порядковий номер запису в реєстрі. 

"Точно такий формат, тільки без вісімки на початку, використовується у Федеральному реєстрі осіб, хворих коронавірусною інфекцією COVID-19, створеному МОЗ на початку березня 2020 для відслідковування числа захворілих. Дані з нього ніколи не з'являлися у відкритому доступі", – стверджують журналісти. 

Вони припускають, що для створення сертифікати одужалого на "Держпослугах" Мінцифри брало його номер з цього реєстру МОЗ і додавало цифру вісім. При цьому в Мінцифри визнали, що для створення сертифікату використовують реєстровий запис у МОЗ. 

"Останні вісім цифр у сертифікаті – це порядковий номер не одужалого, а захворілого", – йдеться у розслідуванні. 

Найбільш новий із отриманих сертифікатів, котрі досліджував Шпилькін, належить людині, яка захворіла на ковід у червні цього року. Його порядковий номер – 27 млн 300 тисяч. Джерело журналістів в одному з федеральних відомств підтвердило, що це число відповідає дійсності. 

До середини липня номери на сертифікатах одужалих перевищили 29 млн. При цьому офіційно в Росії кажуть, що інфікувалися 6 млн людей. 

"29 млн захворілих вивели б Росію на третє місце в світі за абсолютною кількістю випадків коронавірусу. В перерахунку на мільйон мешканців країна піднялася б з 85 місця на перше, і випередила б Андорру та інші країни, які сильно постраждали", – заявили журналісти. 

При цьому в ЗМІ зазначають, що в державний реєстр інколи вноситься не тільки підтверджений ковід, а й ОРВІ. Таких випадків може бути до 20-30%. У тих, в кого діазгноз не підтвердився, порядковий номер захворілого потім передається іншій людині. 

У Федеральному оперштабі на запит журналістів заявили, що 27 млн, які фігурували в сертифікатах – це нібито кількість вакцинованих першою дозою, а не захворілих. Посадовці продовжують стверджувати, що кількість захворілих – трохи менше 6 млн. Те саме каже і МОЗ.

Однак журналісти заявили, що це не так. На сертифікаті одного з перехворілих стоїть дата одужання 18 лютого. Порядковий номер на ньому – 17 млн. Однак до середини лютого в Росії зробили тільки 11 млн щеплень. 

Нагадаємо, що нині Росія перебуває на четвертому місці з кількості захворілих на ковід. Офіційно стверджується, що захоріли понад 6 млн людей. При цьому Бразилія, яка посідає третє місце, заявляє про 19,4 млн, тобто розрив між третім і четвертим місцем складає близько 13 млн.

Фото: Кирилл Хейфец (Медиазона)


На цю тему:
 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]