Кабмін намагається зберегти прибутки Ахметова, поклавши на державу збитки, — Герус

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кабінет міністрів 22 травня планує прийняти кілька рішень щодо можливого нового ринку електричної енергії з 1 липня, поклавши «на дві державні компанії спеціальні обов’язки у розмірі біля 80 млрд грн у рік, знявши ці зобов’язання з ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.

Про це повідомив Андрій Герус, призначений 22 травня президентом Володимиром Зеленським представником президета у Кабміні. Він в команді президента відповідає за енергетику, ЖКГ та антимонопольне регулювання, передають Наші гроші.

За даними Геруса, уряд планує покласти «на дві державні компанії спеціальні обов’язки у розмірі біля 80 млрд грн у рік… Зараз ці спецобовязки оплачують усі, а згідно нової “реформи” – будуть оплачувати тільки держ компанії, а ДТЕК не буде оплачувати».

Раніше НКРЕКП вже пропонувало визначити державний «Ененргоатом» як постачальника електроенергії за низьким тарифом для населення.

«При чому на приватні компанії ДТЕК такі спеціальні обовязки не будуть накладені – вони будуть отримувати надприбутки, та ще додатково зароблять понад 10 млрд грн на цій “реформі», – вважає Герус.

Експерт відмічає, що 20 з 80 мільярдів гривень є оплатою промислових «зелених» тарифів, на яких у тому числі заробляє ДТЕК.

На думку Геруса, питання збереження низьких тарифів можна було б накладати пропорційно виробітку або виручці кожної компанії. Якщо пропорційно виробітку кВт-год, то на «Енергоатом» мало би піти 50% від цієї суми, а на ДТЕК біля 30% цієї суми. 

«Але міністр Насалик чомусь пропонує, щоб все 100% навантаження пішло на держкомпанії і 0% на навантаження ДТЕК Ахметова. На кого працює Насалик», – запитає Герус.

За даними «Наших грошей», станом на ранок 22 травня у порядку денному засідання Кабміну немає окремого питання про покладення спецзобовязань на «Енергоатом». Міністр енергетики Ігор Насалик має представляти проекти двох урядових постанов – про затвердження Статуту державного підприємства «Оператор ринку» і про затвердження Статуту державного підприємства «Гарантований покупець».

Разом з тим, за практикою уряду Володимира Гройсмана можливо включення будь-якого проекту «з голосу» вже безпосередньо під час засідання.

«Аргумент»


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com