Кабмін запропонував Раді підвищити штрафи за дикунство - спалювання стерні та листя

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кабінет Міністрів на засіданні в середу підтримав законопроєкт, який у кілька разів підвищує штрафи за спалювання стерні або листя.

Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції.

"Випалювання рослинності і її залишків залишається однією з найбільш актуальних екологічних проблем для навколишнього середовища і здоров'я людини. Спалювання сухостою забруднює повітря, а розведені навмання багаття призводять до неконтрольованих масштабних пожеж і значних збитків. У зв'язку з цим ми ініціювали питання про розроблення законопроєкту про посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності", - заявив міністр Денис Малюська.

Відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків в Україні прописано в ст. 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Зараз розмір штрафу становить 170-340 гривень (10-20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а міністерство пропонує підвищити його до 850-6120 гривень (50-360 мінімумів). За спалювання трави на території об'єктів природно-заповідного фонду буде передбачено штраф до 17 000 гривень (1000 мінімумів).

Для посадових осіб штрафи будуть ще вищими.

Крім того, законопроєкт надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, статтею 77-1 КУпАП. При цьому посадові особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад наділяються повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com