Катастрофи, пов"язані з погодою, за 50 років забрали 2 млн життів - ООН

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кількість катастроф з 1970-х років і до останнього десятиліття зросла в п'ять разів. ООН пояснює це змінами клімату та кращою фіксацією природних явищ.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), за 50 років погодні катастрофи забрали у світі життя більш ніж двох мільйонів людей. Про це ВМО, яка є установою ООН, повідомила в середу, 1 вересня, зазначає Deutsche Welle.

Як стверджують в організації, на країни, що розвиваються, припадає понад 91 відсоток із двох мільйонів смертей. Найбільша кількість загиблих внаслідок однієї катастрофи мала місце під час посухи 1983 року в Ефіопії, коли загинули 300 тисяч людей.

При цьому кількість погодних катастроф з 1970-х років і до кінця останнього десятиліття зросла в п'ять разів. Агентство ООН пояснює таке зростання як змінами клімату, так і можливістю більш точно фіксувати явища. За даними ВМО, це дослідження щодо близько 11 тисяч екстремальних подій є наймасштабнішим у своєму роді.

Фінансові збитки від таких явищ, як повені чи хвилі спеки, становили в період з 1970-го до 2019 року близько 3,64 трильйона доларів. Найбільшої шкоди завдав ураган "Катріна" в США у 2005 році.

У цій країні урагани "Гарві", "Марія" та "Ірма" також зробили свій внесок у загальне збільшення фінансових збитків внаслідок екстремальних погодних умов після 2010 року. Якщо в 1970-х роках збитки становили 175,4 мільярда доларів, то в останньому десятилітті періоду дослідження - 1,38 трильйона доларів.

Водночас річна кількість смертей за весь період значно зменшилася. ВМО пояснює це покращенням систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]