Хто з депутатів нової ВРУ перебуває під слідством, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Щонайменше шість ексдепутатів перебувають під слідством Національного антикорупційного бюро та антикорупційної прокуратури. А двоє з них - потрапили до нової Верховної Ради.

Про це пише Віталій Шабунін з Центру протидії корупції на сайті 24 каналу.

Щодо екс-депутатів у НАБУ та САП розв'язуються руки, наголошує він. «Йдеться про Георгія Логвинського та Дениса Дзензерського з "Народного фронту", Богдана Дубневича та Валерія Іщенка з "БПП", безпартійного мажоритарника Костянтина Жеваго та "радикала" Сергія Скуратовського», — уточнує Шабунін.

На жаль, двоє фігурантів проваджень НАБУ потрапили до Ради знову. Наприклад, Ярославу Дубневичу з "БПП" вдалося знову отримати мандат, як мажоритарнику. Другий – Сергій Дунаєв, який потрапив до нової Ради за списками "Опозиційної платформи – За життя". 

Нагадаю, що з Дунаєва хотіли зняти недоторканність через розслідування НАБУ про брехню у декларації. Втім, "за" зняття імунітету не набралася потрібна кількість голосів.

За законом, щоб вручити депутату підозру та арештувати його, необхідне рішення генпрокурора, який скеровує подання до Ради, та 226 голосів депутатів на кожну з цих дій.

У деяких справах вдалося направити такі подання, однак вони не набрали необхідну кількість голосів. Більшість же зависли на етапі підписання генпрокурором Юрієм Луценком. 

Центр протидії корупції вирішив нагадати провадження щодо нардепів, яких уже не захищатиме імунітет. Тепер покарати їх стало значно простіше. Було би бажання в нового генпрокурора, зазначив антикорупціонер.

Георгій Логвинський

Почнемо з провадження по ексдепутату Логвинському з "Народного Фронту". Справа "Золотого мандарину" стала відомою після "акваріумних плівок" з кабінету керівника САП Назара Холодницького.

НАБУ розслідує схему, у якій керівники Міністерства юстиції, ймовірно, домовившись з Логвинським, заволоділи нашими податками на суму 54,2 мільйона гривень, перерахувавши їх на фірму ТОВ "Золотой Мандарин Ойл".

НАБУ зібрали докази та разом з прокурором були готові вручати підозри. Тоді у справу незаконно втрутився Холодницький, передавши її іншому своєму ручному прокурору. Саме на "акваріумних плівках" керівник САП казав Логвинському, що повністю контролює ситуацію і йому немає за що перейматися.

Після цього справа "зависла". Очевидно, що нова група прокурорів не збирається пред'являти підозри. Більше того, заступник Холодницького Володимир Кривенко активно утилізує важливі докази.

Крім цього провадження, в НАБУ розслідують причетність нардепа Логвинського до заволодіння чужим майном на 40 мільйонів гривень, а також активами ПАТ "Банк Столиця".

Проте від 29 серпня, після втрати Логвинським депутатського імунітету, йому можуть загрожувати підозри. Утім, це залежить від рішень прокурорів САП або нового генпрокурора, який відіб’є Холодницькому і Ко бажання "кришувати" топкоруціонерів.

Денис Дзензерський
Справа НАБУ по ще одному "народнофронтівцю" Дзензерському стосується брехні в його декларації. Він виступив поручителем у низці кредитних справ. Кредити не віддавалися, тому нардеп став боржником "ВТБ Банк" і "Банк Кредит Дніпро" на загальну суму в майже 4 мільярди гривень.

Однак у деклараціях Дзензерського за 2015-2016 роки немає й згадки про мільярдні фінансові зобов'язання, які він, схоже і близько не збирався віддавати.

І в цій історії не обійшлося без проблем і з Холодницьким. Його прокурори спочатку взагалі закрили справу. Однак під суспільним тиском за деякий час її поновили, змінили прокурора та склали подання до Верховної Ради про зняття з Дзензерського недоторканності.

Однак на цьому все й закінчилося, бо Луценко повернув подання до САП через якісь відомі лише йому помилки. 29 серпня Дзензерський перестав бути народним депутатом, тож детективи і прокурори можуть спокійно вручати йому підозру в цій справі.

Костянтин Жеваго
У деклараціях за 2015-2016 роки Жеваго не зазначив, що є бенефіціарним власником компанії зі статутним капіталом понад мільярд гривень. Такий собі забудькуватий депутат.

НАБУ та прокурори, зібравши докази, підготували подання до Верховної Ради про зняття недоторканності з Жеваго. На цьому справа "зависла", бо Холодницький не відправив подання до генпрокурора.

Оскільки Жеваго втрачає мандат, то НАБУ та САП безперешкодно можуть вручити йому підозру без погоджень генпрокурора.

Сергій Скуратовський
Брехня у деклараціях нардепа стала підставою для розслідування НАБУ. Детективи встановили, що народний обранець не задекларував багатомільйонний бізнес своєї дружини.

До речі, почало НАБУ цю справу після виходу журналістського розслідування про яхти родини Скуратовського загальною вартістю близько 10 мільйонів гривень.

Провівши обшуки, детективи знайшли інші факти брехні в декларації. Після цього подання про зняття недоторканності зі Скуратовського було готове, але Луценко повернув його назад до САП.

Брати Дубневичі
НАБУ розслідує по них декілька проваджень. Зокрема, це резонансна справа про розкрадання 300 мільйонів кубометрів газу на суму 1,4 мільярда гривень.

Детективи з прокурорами САП вже закінчили розслідування стосовно топменеджерів Дубневичів, щодо останніх провадження триває. Зокрема, вдалося арештувати майно компаній Дубневичів. У рамках цієї газової справи САП та НАБУ підготували подання до Верховної Ради на Ярослава Дубневича, проте Луценко його повернув.

Крім того, в НАБУ є інша справа про розкрадання 93 мільйонів гривень на "Укрзалізниці". Тут також було подання на Ярослава Дубневича, яке знову через Луценка до Ради воно не потрапило.

А ще стосовно Богдана Дубневича НАЗК виявило порушення у декларації на понад 2 мільйони гривень. За законом, НАЗК має передати висновок до НАБУ для проведення розслідування.

Щодо Богдана проблем для НАБУ та САП вже не буде. Ярослав переобрався до нової Ради, тому для нього процедуру з поданнями доведеться повторювати.

Валерій Іщенко
НАБУ розслідувало розкрадання понад 20 млн грн "Укрзалізниці". Схема проста: держпідприємству продавали гвинти, болти і гайки за завищеними цінами.

Майже всі учасники цієї схеми отримали обвинувачення, їхні справи скеровані до суду. Окрім цього, детективи встановили, що одним із організаторів розкрадань є народний депутат Валерій Іщенко.

Від 2017 року щодо нього розслідується окрема справа. За версією слідства, нардеп контролював групу підприємств, які використовувалися у схемі. Проте подання на притягнення Іщенка загальмували прокурори САП.

Втрата мандатів шістьма депутатами, які фігурують у справах НАБУ та САП, наочно покаже, де ставався збій у розслідуванні. Адже тепер ці люди втрачають імунітет і антикорупційним органам вже не потрібно чекати згоди Луценка, а потім ще 226 голосів в Раді.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
16:08
На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
14:05
Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
12:08
Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]