Київські архітектори закликали не допустити в Раду одіозних забудовників

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Київська організація Національної спілки архітекторів України закликала «не допустити проникнення в Верховну Раду України організованої групи корупціонерів та системних винищувачів Києва».

Про це йдеться у відкритому листі Спілки від 5 липня до президента, прем’єра, голови ЦВК, генпрокурора, а також голів партій «Слуга народу» та «Опозиційна платформа – За життя», повідомляє видання «Наші гроші».

У листі йдеться про екс-заступника глави Мінрегіону Дмитра Ісаєнка (№15 у списку партії Опозиційна платформа – За життя»), екс-заступника директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрія Вавриша, його колишню підлеглу Ганну Бондар (кандидат від «Слуги народу» в окрузі №220) та його помічника Вадима Струневича (№40 списку «Слуги народу»).

«Саме вони на протязі останніх 8-9 років практично знищили здорові містобудівні процеси і створили корупційні схеми продажу всього – від кваліфікаційних сертифікатів архітекторів та надання дозвільних документів на будівництво, від виділення земельних ділянок до прийняття в експлуатацію об’єктів незаконного будівництва», – заявили у Спілці.

«Під їх корупційним тиском «негласна» вартість надання Містобудівних умов і обмежень (МУО) сягає багатьох десятків тисяч доларів США, а отримати вихідні дані для проектування об’єктів без сплати «обов’язкових» хабарів стало практично не можливо. Вже загальновідомо – без них  все це отримання та погодження штучно затягується на довгі місяці», – наголошують архітектори.

http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/isaienko-100x56.jpg 100w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/isaienko.jpg 600w" />

Зокрема, Ісаєнко займався підготовкою та просуванням спеціального закону «Про містобудівну діяльність», який фактично позбавив місцеву владу контролю за забудовою. Тепер узаконення «відхилень від діючих будівельних норм» проходять через Мінрегіон.

Крім того, Ісаєнко створив низку «професійних гільдій», які продають кваліфікаційні сертифікати архітектора в обхід будь-яких атестацій та підтверджень досвіду практичної діяльності.

«За участю заступника міністра Ісаєнко проектний ринок України та Києва було насичено випадковими виконавцями з придбаними кваліфікаційними сертифікатами, було ліквідовано практично всю «професійну конкуренцію» та забезпечено стабільні гарантовані фінансові потоки», – йдеться у листі.

http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/Andriy-Vavrysh-pershyy... 768w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/Andriy-Vavrysh-pershyy... 640w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/Andriy-Vavrysh-pershyy... 100w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/Andriy-Vavrysh-pershyy... 1273w" />

Андрій Вавриш (перший зліва) представляє проект переїзду Офісу президента України до Українського дому, червень 2019

За даними Спілки, саме Ісаєнко привів Андрія Вавриша, який без профільної освіти у 2010 році став заступником керівника Департаменту містобудування КМДА. Вавриш займався питаннями розміщення МАФів, розробкою містобудівного кадастру і схеми паспортизації вулиць столиці, а також розробкою детальних планів територій, які суперечать Генплану, і видачею на їх основі МУО.

«Таким чином, практично вся містобудівна документація виконувалася зовсім не в інтересах міста, а під конкретні побажання інвесторів-забудовників. Це здійснювалося в приватних фірмах Андрія Вавриша руками виконавців з кваліфікаційними сертифікатами, які, в свою чергу, було придбано в структурах Ісаєнка. Однією з основних умов неформальних домовленостей було наступне виконання проектної документації по відповідним обєктам в цих же приватних фірмах Андрія Вавриша», – наголошують у Спілці.

«Ця руйнівна злочинна система знищує дійсне та майбутнє Києва – зникають діючі виробничі комплекси, учбові, науково-дослідницькі та, лікувальні заклади, ущільнюється існуюча забудова сталих сельбищних територій. Під їх «оборудки» Мінрегіон України в лихоманковому режимі коригує існуючі, створює та протягує нові закони та будівельні норми, які протирічать не тільки європейським та світовим принципам, але й звичайному здоровому глузду», – підкреслюється у листі.

http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/bondar-768x556.jpg 768w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/bondar-640x463.jpg 640w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/bondar-100x72.jpg 100w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/bondar.jpg 938w" />

Однією з відданих Вавришу, який у 2015 році був звільнений і зараз позиціонує себе як девелопер, осіб є Ганна Бондар, екс-керівник Служби містобудівного кадастру Департаменту містобудування КМДА (2012-2015), в.о. директора Департаменту містобудування КМДА (2015-2016).

У Спілці зазначають, що група Бондар-Вавриш «винайшла», впровадила та активно використовує систему проведення нелегітимних «закритих міжнародних архітектурних бліц-конкурсів на містобудівні концепції» із купленим складом журі та заздалегідь визначеними пропозиціями-переможцями.

Серед «протягнутих» ними програм забудов, зокрема: незаконна забудова територій промислових підприємств, незаконна реалізація коригування траси Подільсько-Воскресенського мостового переходу в частині його входження в тунель в горі Юркавиця, з його перенаправленням на на Верхній – Нижній Вали, що загрожує остаточним транспортним колапсом, зміна схеми руху на Контрактовій площі, де фактично зарезервовано території під ТЦ з автостоянками, які хочуть розмістити на місті «Гостинного двору», і т.д.

http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/Strunevych-100x77.jpg 100w, http://nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/07/Strunevych.jpg 620w" />

Ще одна довірена особа Вавриша – Вадим Струневич, на якого оформлено багато фірм, які контролюються Вавришем.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com