Китайські науковці успішно проростили бавовну на Марсі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Космічний апарат Китаю "Чан'е-4" успішно здійснив на Місяці перший в історії біологічний експеримент: доставлене для його проведення насіння бавовни дало перші паростки.

Про це повідомило Центральне телебачення Китаю, передає Україна Молода.

Результати експерименту показані на фото, відправлених апаратом на Землю.

Як зазначає CCTV, це перші паростки, що проросли на поверхні супутника планети в умовах низької гравітації і сильної радіації. Вчені продовжують моніторинг стан біологічних зразків.

Окрім бавовни, заплановані також експерименти з рапсом, картоплею, різушкою, дріжджами і плодовою мушкою. Вони знаходяться всередині апарату. Для дослідів з ними на Місяць доставлено грунт, воду, повітря.

Незважаючи на те що CCTV називає це першим біологічною експериментом на поверхні Місяця, раніше вплив місячних умов на живі організми вже вивчали астронавти США. Під час місії "Аполлон-17" на поверхню супутника були доставлені спори сінної палички, сухі насіння і зародки бобів. Американські вчені вивчали вплив на них радіації.

Крім того, "Аполлон-17" доставив на Місяць і тварин - контейнер з сумчастими мишами, в чиї голови вживили датчики радіації. З урахуванням польоту миші провели в космосі більше 12,5 доби. Після повернення на Землю мишей, яких астронавти законсервували, вивчили вчені.

Як відомо, "Чан'е-4" успішно здійснив посадку на зворотний бік Місяця 3 січня 2019 року.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com