Китайські науковці успішно проростили бавовну на Марсі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Космічний апарат Китаю "Чан'е-4" успішно здійснив на Місяці перший в історії біологічний експеримент: доставлене для його проведення насіння бавовни дало перші паростки.

Про це повідомило Центральне телебачення Китаю, передає Україна Молода.

Результати експерименту показані на фото, відправлених апаратом на Землю.

Як зазначає CCTV, це перші паростки, що проросли на поверхні супутника планети в умовах низької гравітації і сильної радіації. Вчені продовжують моніторинг стан біологічних зразків.

Окрім бавовни, заплановані також експерименти з рапсом, картоплею, різушкою, дріжджами і плодовою мушкою. Вони знаходяться всередині апарату. Для дослідів з ними на Місяць доставлено грунт, воду, повітря.

Незважаючи на те що CCTV називає це першим біологічною експериментом на поверхні Місяця, раніше вплив місячних умов на живі організми вже вивчали астронавти США. Під час місії "Аполлон-17" на поверхню супутника були доставлені спори сінної палички, сухі насіння і зародки бобів. Американські вчені вивчали вплив на них радіації.

Крім того, "Аполлон-17" доставив на Місяць і тварин - контейнер з сумчастими мишами, в чиї голови вживили датчики радіації. З урахуванням польоту миші провели в космосі більше 12,5 доби. Після повернення на Землю мишей, яких астронавти законсервували, вивчили вчені.

Як відомо, "Чан'е-4" успішно здійснив посадку на зворотний бік Місяця 3 січня 2019 року.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]