Кокаїн з Аргентини прилетів в Москву в складі диппошти на літаку глави РБ Патрушева, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Спроба поставки партії кокаїну в Європу через російське посольство в Аргентині була не єдиною операцією подібного роду. А сканадальна партія кокаїну, про яку стало відомо напередодні була перевезена в Москву в складі диппошти на літаку глави Ради безпеки Росії Миколи Патрушева.

Як повідомляє аргентинське видання Infobae з посиланням на джерела в правоохоронних органах країни, "Аргентина була не єдиною країною, в якій було здійснено таку операцію: є підозри, що російські дипломатичні літаки, що літають з Уругваю, використовувалися для цього принаймні з 2013 року", - передають Грани. ру.

За даними видання, спроба переправлення майже 400 кілограмів кокаїну була організована німецьким бізнесменом російського походження, якого в аргентинських спецслужбах називають "сеньйор К". Йому допомагали колишній інспектор поліції Буенос-Айреса, виходець з родини російських емігрантів Іван Близнюк, а також його знайомий Олександр Чикало. Кокаїн на суму понад 50 мільйонів доларів доставив в будівлю посольства Алі Абиянов, який працював там бухгалтером.

Операція проти наркокур'єрів отримала назву "12 Queens", вона проводилася і в Росії, і в Аргентині. Як зазначає видання, контрольна поставка в рамках цієї справи була здійснена за допомогою російського "державного" літака.

За даними The Telegraph, кокаїн перевезли в Москву в складі диппошти на літаку глави Ради безпеки Росії Миколи Патрушева. У грудні минулого року він перебував з візитом в Буенос-Айресі, де «підписав меморандум про співпрацю» з аргентинським президентом Маурісіо Макрі.

Видання Clarin повідомляє, що в Росії затримали Абиянова, а також Володимира Калмикова та Іштіміра Хуздамова. В Аргентині були затримані Близнюк і Чикало. "Сеньйора К" оголосили в розшук по лінії Інтерполу.

Тим часом в п'ятницю офіційний представник російського МЗС Марія Захарова заявила, що канали доставки диппошти не могли бути використані для переправлення наркотиків, а вантаж, мовляв належав технічному працівнику, який був звільнений.

У четвер аргентинські ЗМІ повідомили про розкриття схеми постачання наркотиків до Європи через російське посольство. Правоохоронці виявили 389 кг наркотику, який був розфасований в 360 пакетів. Щоб відстежити, кому призначалася поставка, наркотик замінили на борошно, а до валізах прикріпили GPS-приймачі. Після прибуття вантажу в Росію були затримані три людини. Ще двох затримали в Аргентині. Шостий підозрюваний поки ховається в Німеччині.

Нагадаємо, раніше «Аргумент» повідомляв, що В посольстві РФ в Аргентині знайшли 400 кілограмів кокаїну.

«Аргумент»


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]