Колишній слідчий прокуратури, пійманий на хабарі, через 7 років пішов на угоду і отримав умовно

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Овідіопольський районний суд Одеської області затвердив угоду про визнання винуватості у справі  колишнього слідчого прокуратури Ширяївського району Одеської області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 липня.

У 2014 році, розслідуючи справу про шахрайство, слідчий сказав громадянці, що вона має заплатити йому 3 тисячі доларів за непритягнення до кримінальної відповідальності.

15 липня 2014-го громадянка принесла слідчому 1 тисячу доларів. Побоюючись викриття, співробітник прокуратури вийшов з жінкою на вулицю, дав їй чистий аркуш паперу і сказав віддати гроші чоловіку, який скоро до неї вийде. Слідчий підіслав громадянина, який неофіційно проходив стажування у прокуратурі, сказав, що треба піти і забрати документи. Пізніше того дня він забрав гроші у стажера.

Через десять днів жінка принесла решту суми. Передача грошей відбулася в машині. Слідчий сказав загорнути кошти в аркуші паперу і залишити на сидінні. 

Справу скерували до суду ще в листопаді 2014-го і її розглядала трійка суддів. Але через 4 роки, восени 2018-го, прокурор раптом з’ясував, що було порушення при авторозподілі справи між суддями.

Обвинувачений  не був особою, що займає особливо відповідальне становище. Тому справу мав слухати один суддя, а не трійка. Склад суду змінили.

24 червня 2021 року між прокурором та обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості.

Вважається, що обвинувачений беззастережно визнав свою вину і сприяв розслідуванню. Сторони погодили покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років із забороною на 2 роки обіймати посади в правоохоронних органах, пов’язані із виконанням функцій представника влади та посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків на підприємствах, установах, організацій усіх форм власності.

Угодою передбачено, що засуджений не відбуватиме тюремне покарання і звільняється з іспитовим строком 2 роки. 

Згідно зі статтею 75 Кримінального кодексу, суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням, крім випадків засудження за корупційний злочин. Злочин за ст.368 ККУ вважається корупційним.

Зміни до ст.75 Кримінального кодексу внесли в жовтні 2014, а чинності вони набули 25 січня 2015 року.

Тобто на момент описаних у вироку подій цей закон ще не діяв.

Конституцією України передбачено, що закони не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]