Колишні соратники Януковича наживаються на здоров'ї людей, вирощуючи врожай у Чорнобильській зоні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Чому ми такі бідні? Це запитання треба ставити собі в контексті того, кому і чому ми дозволяємо грабувати себе та своїх дітей?

В зоні, яка найбільше постраждала від Чорнобильської катастрофи не так багато охочих вести бізнес. І логістика не та, і землі не благодатні, і радіація. Той, хто приходить сюди вести господарську діяльність сприймається мало не як благодійник!

Зареєстрована на території Поліського району сільськогосподарська фірма «Дружба-М» заснована ще у 2012 році. Статутний капітал у 5 тисяч гривень говорить про досить незначні підприємницькі амбіції.

Власниками цієї фірми є люди з вінницькою пропискою. Та й сама фірма платить податки не в бюджет Поліського району, а теж у Вінницю. Кажуть, у них є і високі покровителі. Серед яких місцеві називають навіть колишнього заступника Адміністрації Президента Олега Рафальського. Останній рік він займався тим, що кожного місяця дарував собі по земельній ділянці. Цей факт його біографії чітко показаний у декларації. Хоча, це вже зовсім інша історія.

Коли у 2015 році головою Поліської РДА став Ігор Підлісний, у ТОВ «ДРУЖБА-М» розпочалось нове життя. Директор фірми Вадим Герасічкін відразу знайшов спільну мову з очільником району. Тоді Ігор Підлісний об’їздив усіх тодішніх сільських голів, та особисто клопотав щодо передачі невитребуваних земельних паїв в оренду для «Дружби-М» під найнижчу ставку - 4% річних. Звісно, на словах ставку обіцяли переглянути у бік зростання через три роки. Праця була не даремною, і вже скоро на столі голови Поліської РДА лежали свіженькі договори оренди ТОВ «Дружба-М» на близько 2000 га сільськогосподарських земель з-поміж невитребуваних паїв. Минуло вже 5 років, та незважаючи на прохання людей, ніхто відсоткову ставку оренди так і не переглянув.

Тож у «Дружби» і зовсім розв’язались руки. Вона:

- Розбирає колишні ферми та вивозить будівельні матеріали (плити, з/б блоки та ін.), вирізає та корчує ліс залишає непотріб у лісосмугах та біля доріг, руйнує дороги, травить бджіл та городи селян.

- За копійки орендують земельні паї поліщуків та за безцінь скуповує об’єкти комунальної власності в селі Радинка.

- за допомогою землевпорядника РДА на підставну людину оформила сотні гектар землі. А ще сотні гектар просто захопили та експлуатують без будь-яких дозволів.

Підраховано, що за останні 3 роки цієї діяльності громада недоотримала близько 10 млн. грн. А у Поліському районі бюджет - дефіцитний. Ось кілька днів назад вдалось отримати дотацію з обласного бюджету, інакше б медики, освітяни, працівники соцсфери пішли б у відпустки за свій рахунок. А «Дружба М» продовжує хороводити на халявних землях.

У 2017-2018 рр. новопризначений голова РДА О. Янковий проводить перевірку та виявляє, що ця фірма «ДРУЖБА-М» з орбіти друзів Януковича незаконно обробляє 4000 га землі у Поліському районі. За це не сплачує жодної копійчини до місцевого бюджету. Дану інформацію було доведено до губернатора, керівника СБУ, Нацполіції та прокурора Київської області. За цим фактом відкрите кримінальне провадження. Окрім цього, голову РДА, його заступника та землевпорядника РДА впіймали на хабарі. На допомогу своїм кримінальним спільникам звісно прийшла ТОВ «Дружба-М» та внесла за них заставу 1,3 млн гривень. Розслідування по даній справі триває.

Наразі, одіозний землевпорядник М. Бугаєнко відпрацьовує заставу у ТОВ «Дружба-М». Яким чином? Продовжує допомагати оформлювати «Дружбі» договори земельної оренди під мізерні відсотки. За останній рік ТОВ «Дружба-М» збагатіла ще на 2000 га землі. Агрофірма на підставних осіб скупила корпоративні права земель колишніх колгоспів Світанок, Хлібороб та ін. А разом з ними все їхнє майно. Дані обставини досліджуються правоохоронними органами на предмет законності проведених дій.

Це ще не все. Виявляється, підприємство незаконно висіває свій соняшник на майже 1000 га земель Чорнобильської зони відчуження. Їх застукали «на гарячому» - під час збору урожаю.

Кому «насіннячка» з радіацією? За цим фактом досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Головне слідче управління Національної поліції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України. Хоча, арештована техніка віддана на зберігання родичу директора фірми. А кум директора працює в Геокадастрі Київської області і всіляко не бачить зловживань родича. Може осліп?

У Поліському районі ще залишилось біля 7000 га вільних земель. Цілком може статись, що ви вийдете на своє поле та побачите техніку цих земельних рейдерів. Оскільки, ТОВ «Дружба-М» висуває своїх кандидатів на голову громади та депутатів, активно вкладає гроші у їх розкрутку, після 25-го жовтня, їхній трактор на вашому полі кататиметься цілком законно. Ваше поле буде уже не ваше. Думай-те.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com