Колишнього голову МЗС Німеччини працевлаштують росіяни, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зіґмар Ґабріель, колишній очільник МЗС ФРН прямує слідами свого наставника з СПД Герхарда Шредера, найвідомішого лобіста Кремля

Ще у березні Зігмар Габріель очолював німецьку дипломатію. Тепер він чітко прямує слідами свого наставника з СПД Герхарда Шредера, найвідомішого лобіста Кремля, пише Польське Радіо.

Якщо підтвердиться, що Габріель приєднавася до фірми, яка має зв’язки з росіянами, тоді, як комендує у виданні «Rzeczpospolitа» депутат опозиційної партії «Зелених», знавець східної політики Мануель Саррацін, це означало б, що Зігмар Габріель має надію скористатися досвідом Шредера та отримати вигоду від політичної близькості з Кремлем.

Австрійські та німецькі ЗМІ відстежили Зігмара Габріеля у списку акціонерів нової консалтингової компанії. Є там також ще кілька впливових соціал-демократичних політиків з обох країн, Австрії та Німеччини.

Серед них - Хайно Візе - політик німецького СПД, а раніше член Бундестагу, - який з 2016 року був почесним консулом Російської Федерації в Ганновері. Він, подібно як і Шредер, лобіст Кремля, лише менш відомий.

Консалтингова фірма пана Візе ввела до туроператора TUI російського олігарха Алєксєя Мордашова. Мордашов, у свою чергу, є власником металургійної компанії «Сєвєрсталь», і він - один з кількадесяти олігархів Путіна, які в січні потрапили у «чорний список» американського Міністерства фінансів.

Зігмар Габріель відійшов з кабінету Анґели Меркель 14 березня поточного року. Раніше майже вісім років він був керівником СДП. Габріель почав свою кар’єру завдяки підтримці Герхарда Шредера.

«Габріель – це фактично другий Шредер (..) Коли ми вказували, що він працює на благо інтересів Росії, у час коли був німецьким міністром закордонних справ, майже ніхто нам не вірив» - коментує справу голова чеського аналітичного центру, який відстежує російських лобістів в Європейському Союзі Якуб Янда.

Ще коли був міністром, у 2017 році, Габріель пропонував відмовитися від санкцій проти Росії, не чекаючи, аж Москва виконає мінські домовленості. За його словами, достатньо було б, щоб Росія погодилася на перемир'я та вивела важку військову техніку зі східної України. ( Проти цього виступив тоді генсек НАТО Єнс Столтенберґ).

Відразу ж після своєї відставки з посади голови МЗС, Габріель відкрито критикував західну політику щодо Москви. Під час отруєння Сєргєя Скріпаля та війни в Сирії він висловлювася, використовуючи аргументи Москви.

Він показав, що, якби надалі був в уряді, німецька політика щодо Росії була б іншою - напилала консервативна щоденна газета «Die Welt».


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com