Коронавірус штаму "Дельта" завезли в Херсонську область з окупованого Криму

|
Версия для печатиВерсия для печати

Рівень вакцинації населення в Херсонській області один з найвищих в Україні, але недостатній для колективного імунітету.

Нова хвиля пандемії COVID-19, викликана дельта-штамом коронавируса, почне поширюватися по Україні з Херсонської та інших областей, що межують з Росією й окупованими територіями, зазначає ZN.ua. Вже зараз на Херсонщині фіксується найбільше зростання захворюваності, повідомив головний санітарний лікар області Юрій Ромаскевич. Він пов'язує погіршення епідеміологічної ситуації зы скасуванням обов'язкового тестування на адмінмежі з Кримом і прогнозує критичний рівень госпіталізації вже в другій половині серпня.

«Ви знаєте, що відбувається в Криму, що нова хвиля коронавірусу в Росії стартувала набагато раніше, ніж у нас. Коли скасували тестування на КПВВ «Чонгар» і КПВВ «Каланчак» з боку окупованого Криму (це сталося 15-16 червня), ми побачили зміни характеру перебігу захворювання. З точки зору епідеміології як науки спалаху немає, є епідемічний процес, обумовлений двома основними факторами: величезним завезенням інфікованих з території АР Крим та недотримання населенням карантинних обмежень», - розповів медик в інтерв'ю ZN.UA.

Юрій Ромаскевич зазначив, що ще недавно хворіли переважно ті, хто побував в Криму, але сьогодні існує високий ризик заразитися, не залишаючи область.

«Якщо три-чотири тижні тому ми чітко бачили зв'язок майже кожного випадку (90%) з приїздом з окупованого Криму або з Росії, вкрай рідко були Туреччина або Європа, то зараз, на жаль, джерела зараження ми не знаходимо», - розповів він. Додавши, що вірус вже досить широко поширений в популяції і «людина може заразитися де завгодно - в маршрутці, в магазині тощо».

«Тому на перший план виходить якомога швидша вакцинація і дотримання карантинних обмежень з максимально швидкою і суворою ізоляцією інфікованих. А взагалі все більш, ніж погано», - резюмував лікар.

Крім Херсонській, в зоні ризику перебувають Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська і Донецька області.

«За захворюваністю ми зараз - у топі, тобто ми маємо одні з найвищих показників в Україні. Інші показники - не найвищі.... Критичну госпіталізацію, думаю, ми матимемо десь 20-25 серпня », - зазначив Юрій Ромаскевич.

Ситуацію посилює низький рівень вакцинації населення, який не дозволяє розраховувати на колективний імунітет.

«На сьогоднішній день з тих, хто підлягає щепленню (маю на увазі без дитячого населення), щеплено близько 8%.... З точки зору епідеміології - це ні про що. Мають значення цифри 50% і вище. Ми може бути якось мірою згладимо пік, але ми його не уникнемо», - констатував медик.

За словами Юрія Ромаскевича, епідеміологічна ситуація в Криму залишається дуже важкою, й окупаційна адміністрація намагається приховати масштаби епідемії.

«Я сам народився і виріс у Криму, там закінчив інститут, там захищався. У Херсонській області працюю з 1995 року. З Криму отримую справжню інформацію. Мало того, що вони багато приховують, але навіть незважаючи на це у них зараз близько 560-600 випадків на добу. Для Криму це дуже багато. І це без урахування військових і інших силовиків, яких там хоч греблю гати», - розповів він.

Головний санлікар Херсонщини також скептично оцінив ефективність російської вакцини «Спутнік V», яку застосовують у Криму.

«Кількість щеплених «Спутніком» серед населення АР Крим становить 21%. Кількість хворих серед вакцинованих - 21%. На тяжкість перебігу він впливає, але на захворюваність - ні», - пояснив Юрій Ромаскевич.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]