#Коронавірус: усі громадяни України зможуть повернутися додому і як це зробити роз’яснило МЗС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Усі громадяни України зможуть повернутися на територію України після початку дії заборони на в'їзд в Україну.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства закордонних справ України (МЗС), опублікованому на сайті відомства.

"Так, усі громадяни України мають право на перетин державного кордону для повернення на територію України", - відповідають в МЗС на питання про те, чи зможуть потрапити до країни громадяни України впродовж періоду заборони на в’їзд.

У відомстві нагадують, що 16 березня 2020 року з 00 годин 00 хвилин до 00 годин 00 хвилин 3 квітня (у ніч з 2 на 3 квітня) припиняється в’їзд на територію України для іноземців та осіб без громадянства.

Іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зможуть в’їхати на територію України так само, як і громадяни України.

Також на період дії заборони на територію України зможуть в'їхати люди, які є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажу.

Окремо МЗС буде ухвалювати рішення разом з Державною прикордонною службою України для певних груп іноземців. Наприклад, якщо буде необхідно прибуття в Україну лікарів або інших фахівців.

Українці, які не встигнуть повернутися в Україну до припинення пасажирського сполучення з іншими країнами з 17 березня 2020 року, мають зареєструватися в системі ДРУГ та звернутися до української дипустанови в країні перебування.

Про це йдеться у "Роз’ясненні від МЗС України: що треба знати про в’їзд на територію України та консульську допомогу у зв’язку з #COVID-19", опублікованому на сайті відомства.

Так всіх громадян України, що наразі перебувають закордоном, в МЗС просять знайти спосіб повернутися в Україну до 0:00 у ніч з 16 на 17 березня 2020. Якщо не вдається це зробити громадяни мають зареєструватися в спеціальній системі МЗС ДРУГ та внести в неї свої дані тим самим повідомивши міністерство та всі закордонні дипустанови про своє перебування у певній країні.

У МЗС підкреслили, що списки для повернення громадян України додому в разі термінової необхідності у період обмежень будуть формуватися, зокрема, з використанням даних цієї системи.

Також, ті громадяни, які не зможуть вчасно повернутися на територію України, мають звернутися до посольства або консульства у своїй країні перебування за телефоном гарячої лінії (на офіційній сторінці дипустанови), електронною поштою, чи на їхніх сторінках у соцмережах.

"МЗС докладе всіх зусиль, щоб допомогти тим, хто потребує терміново повернутися в Україну до завершення періоду обмежень, повернутися додому. Актуальна інформація буде надаватися на регулярній основі через усі офіційні канали комунікації, а також через закордонні дипломатичні установи", - наголосили у відомстві.

Як повідомлялося раніше, у суботу 14 березня 2020 року Кабінет міністрів на засіданні ухвалив рішення про тимчасову заборону з 00 год. 00 хв. 16 березня 2020 року до 3 квітня перетинання державного кордону на в'їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства (за виключенням низки категорій громадян) та про тимчасове закриття з 00 год. 00 хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня пунктів пропуску через державний кордон для міжнародного пасажирського повітряного сполучення (за виключенням низки категорій громадян).

Так заходи спрямовані на запобігання поширенню на території України Covid-19.

За останніми даними, у світі підтверджено 156 400 випадків коронавірусу. Найбільша кількість заражених - у Китаї (80 976), Італії (21 157), Ірані (12 729), Південній Кореї (8 086), Іспанії (6 023). Зафіксовано 5 833 смерті від коронавірусної хвороби. Одужали 73 968 осіб.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

З 12 березня в Україні запроваджено тритижневий карантин у навчальних закладах та низка інших обмежувальних заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19.

На даний момент в Україні підтверджено 3 випадки коронавірусу. Серед них один летальний.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]