Кожний четвертий росіянин вважає, що Росія - в оточенні ворогів з усіх боків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Дві третини росіян вважають, що сьогодні у Росії є вороги, а майже кожний четвертий вважає, що країна оточена ворогами з усіх боків.

Про це свідчать результати опитування Левада-центру, пише РБК.

Головними ворогами респонденти називають США, Україну та Європу.  23% опитаних впевнені, що «наша країна оточена ворогами з усіх боків».

Левада-центр на початку грудня 2017 року провело опитування росіян про наявність у країни ворогів. 66% респондентів на питання, чи є у сьогоднішньої Росії вороги, відповіли ствердно, 21% заперечує їх наявність. Частка тих, хто вважає, що у Росії є вороги, виявилася мінімальною з 2012 року - тоді про це заявили 63% опитаних.

Рекордний результат за 23 роки досліджень з цього питання був зафіксований в 2014 році - тоді цю позицію поділяли 84% респондентів. На це час припала анексія Росією Українського Криму і агресія росіян щодо українського Донбасу.

Левада-центр також поставив відкрите питання, кого респонденти вважають ворогом країни (можна було дати кілька варіантів відповіді). Головними ворогами Росії були названі США (68%), Україна (29%) і Євросоюз (14%). Далі йдуть колишні республіки СРСР (10%), Польща (8%), Німеччина, НАТО і Англія (по 6%), прихильники фундаментального ісламу і забороненого в Росії «Ісламської держави» (5%). Держави Близького Сходу і «ті, хто сьогодні перебуває при владі / чиновники / уряд /« друзі [президента Росії Володимира] Путіна», отримали по 4%.

Згідно з опитуванням ВЦВГД, проведеного в червні 2017 року, небезпека військового нападу на Росію турбує 38% росіян. Потенційними джерелами агресії називають в першу чергу США (63% від тих, хто вважає, що загроза нападу існує) і Україна (31%). Далі в списку йдуть блок НАТО (7%), Китай (5%), Великобританія (4%), «Ісламська держава» (4%), а також Сирія (3%), Німеччина (3%) та інші країни.

23% респондентів вважають, що «країна оточена ворогами з усіх боків», 21% називають найнебезпечнішими ворогами Росії «прихованих, внутрішніх».

Опитування Левада-центру було проведено 1-5 грудня 2017 року серед 1,6 тис. осіб у віці від 18 років у 137 населених пунктах 48 регіонів Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
14:10
Радник президента визнав, що взагалі-то "плану стійкості" ще немає, є лише "хотєлкі" "на стадії підготовки"
12:29
Це також "план стійкості" Зеленського: скандальна посол України Ілащук вручила грамоту та медаль головному мафіозі Болгарії Пеєвському, - журналіст Шлінчак (ФОТО)
12:01
Бутусов: Чому СБУ та ДБР не припинять постачання на фронт тисяч бракованих мінометних мін? Відповідь МО: тому що міни "неправильно намочені"
10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]