Кожний четвертий росіянин вважає, що Росія - в оточенні ворогів з усіх боків

|
Версия для печатиВерсия для печати

Дві третини росіян вважають, що сьогодні у Росії є вороги, а майже кожний четвертий вважає, що країна оточена ворогами з усіх боків.

Про це свідчать результати опитування Левада-центру, пише РБК.

Головними ворогами респонденти називають США, Україну та Європу.  23% опитаних впевнені, що «наша країна оточена ворогами з усіх боків».

Левада-центр на початку грудня 2017 року провело опитування росіян про наявність у країни ворогів. 66% респондентів на питання, чи є у сьогоднішньої Росії вороги, відповіли ствердно, 21% заперечує їх наявність. Частка тих, хто вважає, що у Росії є вороги, виявилася мінімальною з 2012 року - тоді про це заявили 63% опитаних.

Рекордний результат за 23 роки досліджень з цього питання був зафіксований в 2014 році - тоді цю позицію поділяли 84% респондентів. На це час припала анексія Росією Українського Криму і агресія росіян щодо українського Донбасу.

Левада-центр також поставив відкрите питання, кого респонденти вважають ворогом країни (можна було дати кілька варіантів відповіді). Головними ворогами Росії були названі США (68%), Україна (29%) і Євросоюз (14%). Далі йдуть колишні республіки СРСР (10%), Польща (8%), Німеччина, НАТО і Англія (по 6%), прихильники фундаментального ісламу і забороненого в Росії «Ісламської держави» (5%). Держави Близького Сходу і «ті, хто сьогодні перебуває при владі / чиновники / уряд /« друзі [президента Росії Володимира] Путіна», отримали по 4%.

Згідно з опитуванням ВЦВГД, проведеного в червні 2017 року, небезпека військового нападу на Росію турбує 38% росіян. Потенційними джерелами агресії називають в першу чергу США (63% від тих, хто вважає, що загроза нападу існує) і Україна (31%). Далі в списку йдуть блок НАТО (7%), Китай (5%), Великобританія (4%), «Ісламська держава» (4%), а також Сирія (3%), Німеччина (3%) та інші країни.

23% респондентів вважають, що «країна оточена ворогами з усіх боків», 21% називають найнебезпечнішими ворогами Росії «прихованих, внутрішніх».

Опитування Левада-центру було проведено 1-5 грудня 2017 року серед 1,6 тис. осіб у віці від 18 років у 137 населених пунктах 48 регіонів Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

17:08
Тупицький і Касмінін подали позов до "вовчого суду" на Офіс президента за оголошення про конкурс на посаду судді КСУ
16:11
В Україні почали виписувати штрафи та засуджувати до умовного позбавлення волі «самокатників»
15:28
СБУ знайшла докази інституційної присутності РФ на окупованій частині Донеччини
14:16
Хроніка ООС на 24 вересня: втрат серед Об’єднаних сил немає
13:19
Лікар з Івано-Франківської області підробляв довідки на COVID-19, бо не вистачало на прожиття
13:12
К объединенной энергетической системе в ближайшие дни планируют присоединить Бурштынский энергоостров – источник
12:31
Україна піднялася на 18 позицій в світовому рейтингу цифрової якості життя
11:12
Росіяни відмовилися видати Україні тіло загиблого на Донбасі воїна
10:10
Високий суд Англії вважає, що є підстави для міжнародного арешту активів Костянтина Жеваго
09:28
Суд заважає ПриватБанку стягнути 540 млн грн з Суркісів

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]