Кремль продовжує скупати європейських політиків, тепер французького експрем'єра

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд РФ висунуло колишнього прем'єр-міністра і кандидата в президенти Франції Франсуа Фійона, засудженого за корупцію, до ради директорів АТ «Зарубєжнєфть». Розпорядження, опубліковане на порталі правової інформації в п'ятницю, 11 червня, російський прем'єр Михайло Мішустін підписав напередодні.

У документі Фійон фігурує як президент компанії Apters Sarl. У раді директором він представлятиме інтереси уряду РФ. У попередньому складі ради директором компанії не було жодного іноземця, зазначає ZN.ua.

«Зарубежнефть» - російський державний нафтогазовий холдинг зі штаб-квартирою в Москві. Він займається розвідкою і розробкою родовищ у РФ і за кордоном, будівництвом й експлуатацією нафтопереробних виробництв, поставками обладнання тощо. 100% акцій «Зарубєжнєфть» належать державі в особі Росімущества. Компанія вже понад півстоліття працює в Алжирі, В'єтнамі, Індії, Іраку, Ємені, Сирії і на Кубі. З 2007 року «Зарубєжнєфть» розширила свою присутність у Латинській Америці і на Балканах.

Франсуа Фійон з 2007 по 2012 роки очолював уряд Франції, коли президентом був Ніколя Саркозі, який отримав в 2021 році тюремний термін за корупцію. Різні міністерські посади Фійон обіймав з 1993 року, неодноразово обирався депутатом верхньої і нижньої палат французького Парламенту. У першому турі президентських виборів-2017 Фійон посів третє місце, заручившись підтримкою 20% виборців. У 2020 році Фійона визнали винним у корупції і засудили до п'яти років в'язниці. Зараз експрем'єр перебуває на волі, його справу розглядають в апеляції. Слідство встановило, що Фійон брав гроші за організацію зустрічей іноземних бізнесменів із президентом РФ Володимиром Путіним. А також, будучи депутатом, фіктивно влаштував свою дружину помічницею. За 10 років «роботи» їй виплатили 900 тисяч євро зарплати з коштів платників податків.

Франсуа Фійон - не перший європейський політик, який отримує високооплачувану посаду в керівництві російської державної компанії.

У червні членом ради директорів «Роснєфті» стала колишня голова МЗС Австрії Карін Кнайсль, на весіллі якої танцював Путін. Раду директорів «Роснефти» з 2017 року очолює колишній федеральний канцлер Німеччини Герхард Шредер, у 2021 його перепризначували на цю посаду. Крім того, Шредер - голова ради акціонерів Nord Sream AG - компанії, створеної для управління газопроводом «Північний потік».

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]