«Кримського диверсанта» Панова етапували до Москви

|
Версия для печатиВерсия для печати

Фігурант першої справи "кримських диверсантів" українець Євген Панов етапований із Сімферополя до Москви.

Про це повідомив брат політзека Ігор Котелянець, передають Грани.

За словами Котелянця, Панова відправили до столиці в зв'язку з розглядом у Верховному суді апеляційної скарги прокуратури, яка вимагає збільшити політзеку термін з 8 до 10 з половиною років суворого режиму. Саме такий термін під час дебатів у «Верховному суді» анексованого Криму для Панова запитував прокурор Есвет Фурмамбетов. Розгляд скарги прокуратури в ВС пройде 25 жовтня.

У Москві політзека найімовірніше відправлять в СІЗ0-2 "Лефортово", яке неофіційно знаходиться під контролем спецслужби.

13 липня колегія верховного суду Криму під головуванням Андрія Палія оголосила Панова винним за частиною 1 статті 30 - пункту "а" частини 2 статті 281 (готування до диверсії в складі організованої групи), частини 3 статті 30 - частини 3 статті 226.1 (замах на контрабанду зброї в складі організованої групи) і частини 3 статті 222 російського КК (незаконний обіг зброї в складі організованої групи).

Сам Панов провину не визнав. "Є політичні мотиви, - заявив він у понеділок в своєму останньому слові. - Мені немає в чому виправдовуватися. Я ніяких законів не порушував, не дивлячись на мою політичну позицію".

На початку процесу, після оголошення прокурором обвинувального висновку, Панов називав твердження, що містяться в справі, фантазіями слідчих ФСБ.

Процес проходив у закритому режимі; відкритим було лише оголошення вироку. Попередні слухання відбулися 4 квітня. Розгляд по суті тривало з 16-го числа того ж місяця. Воно зайняло близько 25 засідань.

Згідно фабулі справи, Панов планував диверсії на цілому ряді військових і цивільних об'єктів в Криму. 

Панов працював водієм на Запорізькій АЕС в Енергодарі. Колишній учасник АТО; активіст Самооборони Енергодара, член виконкому міськради, куди був обраний за квотою партії "Укроп".

6 серпня 2016 року активіст виїхав на своїй машині до Криму - за деякими даними, для того щоб віддати борг родичці знайомого. У ніч на 7 серпня на півночі півострова він був викрадений ФСБ. У наступні кілька днів Панов піддавався жорстоким тортурам, в результаті яких дав свідчення про підготовку диверсій в Криму. Однак після приміщення в СІЗО-1 в Сімферополі політзек від свідчень відмовився.

 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]