«Кухар Путіна» був причетний до вбивств в Україні і Сирії, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Наближений до президента Росії олігарх Євген Пригожин, який спочатку був особистим поваром Владіміра Путіна, а згодом став керувати ПВК "Вагнер" та так званою "російською фабрикою тролів", пов’язаний із особами, які займалися нападами, залякуванням та вбивствами людей на території Росії, України та Сирії.

Про це йдеться у розслідуванні російського видання "Новая газета".

Журналісти видання твердять, що спілкувалися із Валерієм Амельченком, який був пов’язаний із виконанням злочинів.

"Ця людина – Валерій Амельченко, йому 61 рік. З людьми Пригожина він почав працювати в кінці 2012 – початку 2013 року", – йдеться в матеріалі.

Валерій Амельченко начебто розповів, що у 2014-2016 році він перебував в Україні: як в окупованих районах Донецькоїй та Луганської областей областях, так і на решті території країни.

За його словами, у Луганську з "пебешкі" (9-мм ПБ "пістолет безшумний") було вбито "праву руку Плотницького". Вірогідно, мова йде про помічника "голови ЛНР" Дмитра Каргаєва, вбитого 16 березня 2016 року у його ж під'їзді, на сходовому майданчику між 3-м і 4-м поверхами дев'ятиповерхового будинку.

Журналісти натякають у матеріалі, що подібні вбивства виконувалися на замовлення близьких до Євгена Пригожина осіб.

Видання стверджує, що деталі і подробиці, про які розповідав Валерій Амельченко, дають можливість припустити, що він не брехав. Але про які саме деталі йдеться, журналісти не уточнюють. Водночас, журналісти зазначають, що ця іеформація не є остаточно підтвердженою, так як Валерій Амельченко перестав виходити на зв’язок.

Валерій Амельченко встиг розповісти і про злочини, до яких сам був причетний протягом 2012-207 років.

Наприклад, восени 2013 року Валерій Амельченко "з товаришем" за завданням людей Пригожина відвідав місто Сочі, щоб залякати місцевого блогера, який "погано писав про Путіна". В результаті бесіди блогер припинив мережеву активність після побиття.

Далі він розповів, що його відправляли в Київ під час Революції Гідності, однак подробиць поїздок не наводиться.

Розповів таккож Валерій Амельченко про організацію нападу на чоловіка юриста Фонду боротьби з корупцією Любові Соболь Сергія Мохова, яке відбулося в 2016 році. Саме тоді в "команді" Валерія Амельченка з'явився фармацевт Олег Сімонов - тепер акцент був зміщений на застосування невідомих хімічних речовин проти неугодних осіб.

Олег Сімонов нібито вколов Сергію Мохову невідому речовину, у нього почалися конвульсії і він знепритомнів - проте лікарям вдалося стабілізувати його стан і через кілька днів його виписали з лікарні.

Валерій Амельченко наголосив, що цей напад мав одну мету - залякати Любов Соболь. Опозиціонерка вже поді наголошувала, що напад міг бути пов’язаний із розслідуваннями ФБК щодо Євгена Пригожина.

Згодом, у 2016 році, Валерій Амельченко та Олег Сімонов у Пскові нібито вкололи на вулиці невідомий препарат блогеру Сергію Тихонову, після чого він помер від серцевого нападу.

У лютому 2017 року Валерій Амельченко й Олег Сімонов в складі спецгрупи за завданням служби безпеки Євгена Пригожина вирушили до Сирії, щоб випробовувати різноманітні хімічні препарати на захоплених сирійською армією в полон членах "Ісламської держави".

Це тривало недовго: у 2017 році Олег Сімонов помер за нез'ясованих обставин.

"Новая газета" наголошує, що відразу після розмови із журналістами Валерій Амельченко зник. Після зустрічі він встиг подзвонити в поліцію та повідомити, що за ним стежать. Потім дзвінок перервався. Пізніше слухавку взяв сусід ВалеріяАмельченка: він розповів, що знайшов біля будинку телефон та черевик.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com