Латвія планує до кінця 2018 року перевести шкільну освіту на латиську мову

|
Версия для печатиВерсия для печати

Мовою середньої освіти в Латвії має бути державна латиська мовою, і питання переведення на неї всіх шкіл має бути вирішене до лютого 2018 року.

Про це у вівторок, 10 жовтня, заявив прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, повідомляє DW.COM

На його думку, у правлячій коаліції немає сумнівів у тому, що освіту у Латвії треба отримувати латиською, тому що конкуренцію на ринку праці витримають лише ті, хто добре знає цю мову. "Водночас важливо, щоб це питання не стало інструментом у передвиборчій кампанії (парламентські вибори в Латвії відбудуться восени 2018 року. - ред.), тому дискусії мають відбутися у визначені терміни - до лютого чи березня наступного року", - заявив Кучінскіс.

Напередодні, 9 жовтня, правляча в Латвії коаліція підтримала поступовий перехід середньої освіти на державну мову. За словами міністра освіти країни Карліса Шадурскіса, з 2020/2021 навчального року всі загальноосвітні предмети в середніх школах планують викладати суто латиською мовою. Втім, у школах національних меншин буде збережено можливість вивчати мовами цих меншин рідну мову, літературу та предмети, пов'язані з культурою та історією.

Нагадаємо, що підписаний Петром Порошенком 25 вересня закон "Про освіту" визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах України є державна - українська - мова. Цей документ викликав гостру критику з боку Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії, які поскаржилися на Київ до Ради Європи і ОБСЄ. На думку цих країн, закон може торкнутися прав меншин, які проживають в Україні, на здобуття освіти рідною мовою.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]