Луценко забрав з «Приватбанку» компромат на Коломойського після зустрічі в Амстердамі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Генеральна прокуратура 7 грудня провела обшуки в націоналізованому «Приватбанку» за підозрою в створенні його посадовцями схеми з виведення коштів через кредитування юридичних осіб. Під підозрою в причетності до схеми також детективи «Kroll», які проводять розслідування про виведення активів банку його колишніми власниками.

Про це в інтерв’ю «Бізнес.Цензор» розказала заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, пишуть Наші гроші.

За її словами, головна мета обшуків – вивести з легітимного поля розслідування детективів «Kroll», які до кінця року планували закінчити розслідування зловживань колишніх власників банку, основними з яких були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Звіт «Kroll» – документ, який дозволить вести роботу, в тому числі за кордоном, по поверненню активів, які держава втратила при докапіталізації банку.

Обшуки «Приватбанку» відбулися після зустрічі 25 листопада в Амстердамі (Нідерланди) генерального прокурора Юрія Луценко з колишнім співвласником «Приватбанку» Ігорем Коломийським, яку генпрокурор назвав «випадковою».

За даними «Бізнес. Цензор», 4 грудня слідчий суддя Печерського райсуду Києва Тетяна Остапчук дозволила співробітникам ГПУ вилучити документи в офісі «Приватбанку» в Дніпрі.

Мова йде про кримінальне провадження 42017000000002828 від 5.09.2017 року. Прокуратура підозрює, що співробітники «Kroll» разом з іншими посадовцями «Приватбанку» причетні до видачі завідомо збиткових кредитів за виногороду в 3-5% від їх суми. Зловживання відбулися вже після націоналізації фінустанови.

Як підкреслюють «Наші гроші», наступного дня – 5 грудня, інший слідчий суддя Печерського райсуду Києва Катерина Москаленко дозволила іншій групі слідчих ГПУ провести ошуки в столичному офісі «Приватбанку» в рамках кримінального розслідування № 42017000000001823 від 06.06.2017р. про створення злочинної організації та участь в ній в 2008-2016 роках для заволодіння коштами банку. Мова йде про виведення в листопаді 2016 року через схеми кредитування 124 млн грн.

В клопотанні прокуратура просила дозволити їй вилучити низку документів, серед них результати розслідувань «форензік» британських компаній «Kroll Associates U.K. Limited» та «AlixPartners Services UK LLP», та дослідження та аналізи юридичної компанії юридичною компанією «Hogan Lovells».

Суд це клопотання задовольнив частково, дозволивши винести тільки копії документів.

Нагадаємо, Кабмін 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію «Приватбанку» і купівлі Міністерством фінансів 100% його акцій за одну гривню. Після цього держава докапіталізувала банк на 139,3 млрд грн. Ігор Коломойський оскаржує націоналізацію банку в суді.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]