Міністр-плагіатор Шкарлет вже хоче згортати реформу освіти?

|
Версия для печатиВерсия для печати

Заступник міністра освіти та науки України Єгор Стадний який 25 червня повідомив про відставку зі своєї посади, через те. що уряд призначив ректора-плагіатора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета виконувачем обов’язків міністра освіти і науки, написав про те що нове керівництво МОН, подало на погодження до інших відомств дивний законопроект .

По словам Стадного, МОН пропонує повністю розпустити незалежне Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти, яке успішно стартувало торік та принесло абсолютно новий якісний сенс в акредитацію програм вищої освіти.

МОН пропонує на місці Нацагентства зробити черговий орган центральної влади. Що суперечить будь-яким базовим розумінням про систему забезпечення якості вищої освіти в Європейському просторі вищої освіти.

МОН пропонує зберегти за собою повний централізований контроль за присудженням наукових ступенів. Станом на зараз з 2021 року (після кількох відтермінувань) система мали би стати децентралізованою, поклавши основну відповідальність на самі університети, як це, знову ж таки, прийнято у західному світі.

Також законпроект пропонує скасувати попередні дерегуляційні зміни у системі ліцензування. По-перше, він пропонує, щоб органом ліцензування був МОН (зараз цей орган визначається урядом), що суперить дерегуляції та загалом реформі державної служби. Річ у тім, що орган контролю не може бути водночас органом, що формує політику (визначає детальні правила, за якими котроль відбувається). Це звичайнісінький конфлікт інтересів, адже таким чином ліцензійні умови завжди будуть прописувати під контролера. Саме тому ми у свій запустили на уряд проект, який виводив фунції ліцензування з МОН.

І по-друге, до закону планують повернути старі норми щодо матеріально-технічної бази. Нагадаю, що у 2019 році ми обмежили можливість висувати вимоги до матбази лише регульованими спеціальностями (медицина, право, енергети, авіація тощо). Це виправдано, бо там держава повинна проявляти поглиблений контроль. Тепер же вимоги щодо площ, комп'ютерів, проекторів та інших параметрів хочуть знову поширювати на усі спеціальності. І це в часи активного розвитку змішаного та дистанційного навчання...

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com