Міненерго через дебільне керівництво створило загрозу "віялових відключень" електроенергії і втратило 1,5 млрд грн

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство енергетики 11 грудня 2020 вдвічі знизило вимоги до мінімальних запасів вугілля на складах ТЕС. Після зниження температури в січні це призвело до критично низького запасу палива на складах і високих ризиків аварійних відключень споживачів.

Про це написав Юрій Головньов для "Цензор.нет".

У "Гарантованих запасах відповідно до порядку формування Прогнозованого балансу ОЕС України" закладено вимоги до Міненерго щодо запасів на складах ТЕС. Від початку опалювального сезону ці вимоги зростали, аж поки їх не знизили у грудні.

10 грудня вимога до мінімальних запасів складала 1,58 млн тон, а вже 11 грудня була знижена до 0,85 млн тон. Це дало змогу станціям без порушення ліцензійних умов спалювати вугілля більше, ніж було закладено в прогнози.

Більше вугілля спалювали через збільшення частки теплової генерації, що було пов’язано з ремонтом атомних блоків та забороною імпорту електроенергії. З різким похолоданням ТЕС достатньої кількості вугілля не підвезли.

До 10 грудня формальним очільником Міненерго був Юрій Бойко. Через те, що він пішов на лікарняний, міністерством керувала Ольга Буславець, і в цей час було знижено вимоги до запасів вугілля.

За твердженням Юрія Бойка, різке зниження вимог 11 грудня пов’язано з халатністю працівників НЕК Укренерго щодо розрахунків вимог до мінімально необхідних запасів. Мовляв, Укренерго помилково виставляло завищені обсяги вимог запасів вугілля до Курахівської ТЕС – аж 0,85 млн тон 10 грудня. 11 грудня помилку нібито помітили. Вимоги до мінімальних запасів були знижені до 0,12 млн тон.

"Втім, це ніяк не пояснює, чому вимоги до мінімально необхідних запасів зростали до початку грудня. А з 3 грудня поступово почали знижуватись, поки різко не впали 11 грудня", – зазначив Головньов.

Видобуток 90% енергетичного вугілля і 65%-70% теплової генерації в країні контролює ДТЕК Ріната Ахметова. 

"Вся ця ситуація виглядає, як спланована компанія. Спочатку лобісти ДТЕК в уряді зробили все для того, щоб скоротити виробіток атомної генерації та дати можливість ДТЕК використати вугілля на ТЕС і заробити на продажі електроенергії. Паралельно, ДТЕК пролобіював заборону імпорту електроенергії і вугілля. Все це було потрібно для збереження високої ринкової ціни електроенергії", - вважає журналіст.

Аудит Міненерго: бюджет недоотримав 1,5 мільярда з газорозподільних систем

Внутрішній аудит Міністерства енергетики виявив, що з травня 2017 року бюджет недоотримав надходжень на 1,5 млрд грн через порушення працівників міністерства.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго

"Зокрема, ці порушення виявились у підписанні з операторами газорозподільних систем (далі - оператори ГРМ) договорів експлуатації газорозподільних систем або їх складових, які були не у затвердженій Постановою № 95 редакції", - йдеться у повідомленні.

Таким чином оператори ГРМ з травня 2017 року до грудня 2020 року використовували державне майно на безоплатній основі, внаслідок чого держава недоотримала 1,55 млрд грн.

"При цьому існує ризик заниження прогнозних платежів до бюджету через наявність у переліках об’єктів основних засобів з нульовою залишковою вартістю внаслідок неприведення їх балансової вартості, яка є основою для нарахування плати за надане в експлуатацію майно, що належить державі, до справедливої", - зауважують у департаменті внутрішнього аудиту Міненерго.

Зазначається, що матеріали оцінки направлені в правоохоронні органи.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]