Міносвіти за допомогою USAID перейшло на електронний документообіг

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство освіти і науки України перейшло на електронне управління документообігом. У МОН повідомили про успішне завершення проекту міжнародної технічної допомоги «Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні» (UTEMA), що тривав упродовж 2016-2019 років.

«Ми отримали ефективні інструменти для більш прозорого управління освітою», – заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на прес-конференції, присвяченій переходу на е-урядування в МОН, передає Голос Америки.

Як розповіла міністр, тепер кожен працівник може зайти в базу даних і відстежити, коли той чи інший документ надійшов до міністерства, хто над ним працював і на якому він зараз етапі.

«Раніше я як міністр завжди заставала у своєму кабінеті величезні стоси паперів, які були мені адресовані і які потрібно було розписати. Сьогодні я можу зі свого планшета розписати цю пошту, навіть не знаходячись безпосередньо у своєму кабінеті. Це дуже пришвидшує документообіг, підвищує ефективність врядування», – сказала Гриневич.

Окрім документообігу в МОН, оцифровано також фінансову та статистичну звітність вишів. І, як кажуть у міністерстві, це допомагає приймати вірні управлінські рішення – наприклад, про те, які виші заслуговують на переваги при отриманні держзамовлення.

Проект «Альянс сприяння прозорому управлінню освітою в Україні» профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

«Я вважаю, що наш «Альянс» досягнув мети», – заявила директор USAID в Україні Сюзан Фрітц.

За її словами, «Ці важливі цифрові рішення забезпечують прозорість та підзвітність у роботі міністерства, звужують можливості корупційних проявів. Довіра громадськості до освітньої системи України зросте».

Завдяки проекту міністерство отримало не лише 2 електронні системи – документообігу та фінансової звітності, але й власний сервер з ліцензією Microsoft.

Як сказав директор «Майкрософт Україна» Михайло Шмельов, «Цифрова трансформація, яка відбулася в МОН, дасть змогу нарощувати якість роботи міністерства, якість освіти в Україні».

«Серверна вже працює, навчання серед персоналу міністерства проведені, а електронні бази даних дають змогу бачити, які кошти куди йдуть», – розповів «Голосу Америки» директор «Американських рад з міжнародної освіти в Україні» Ярема Бачинський.

«Американські ради» координували проект е-врядування в МОН. І як каже Бачинський, «З часом вплив цих цифрових систем управління освітою стане дуже відчутним. Своїм існуванням вони мінятимуть поведінку людей. У кращий бік, у бік більшої підзвітності».


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]