Мінюст Петренка проштовхує законопроект, який повністю розв’яже руки рейдерам

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство юстиції примушує державних нотаріусів проводити інформаційну компанію на підтримку законопроекту №9140 щодо «захисту економічних та спадкових прав селян шляхом забезпечення зручними та доступними послугами у сфері нотаріату».

До 12 жовтня державні нотаріуси мають відзвітувати перед Мінюстом шляхом надання фото та відеоматеріалів на електронну адресу управління з питань нотаріату про проведену роботу. Про це йдеться у листі Головного управління юстиції у Харківській області за підписом в.о. начальника управління Ольги Тимощук, копія якого є у розпорядженні «Наших грошей».

 

Державних нотаріусів Харкова та Харківської області змушують «провести інформаційні та правороз’яснювальні заходи, направлені на інформування населення щодо переваг» законопроекту 9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості».

Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати від «Народного фронту» Андрій Іванчук, Максим Бурбак (обидва з «чернівецького клану» Арсенія Яценюка, з якого походить і міністр юстиції Павло Петренко) та Микола Княжицький, а також представники «Блоку Петра Порошенка» – Ірина Луценко, Ярослав Дубневич і Михайло Довбенко. 4 жовтня 2018 року підпис зі списку ініціаторів законопроекту відкликав співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

За даними парламентського Комітету з питань економічної політики, який очолює Андрій Іванчук, станом на липень 2018 року у державних нотаріальних конторах було 294 вакансії державних нотаріусів, а, за даними Ірини Луценко 122 райони у країні не забезпечені жодним нотаріусом. І, оскільки державних нотаріусів бракує, проект пропонує створити інститут уповноважених Міністерства юстиції, які надаватимуть нотаріальні послуги лише в селах та районах.

Низка фахівців розкритикувала проект за можливі схеми, які він вводить. Так, Реанімаційний пакет реформ вимагає законопроект відкликати, проти проекту також Нотаріальна палата України та Асоціація правників України.

Претензії до законопроекту наступні:

Уповноважені матимуть багато повноважень та мало відповідальності. Так, уповноважені по селах та районах оформлюватимуть спадщину, заповіти, договори дарування та довічного утримання, довіреності, а саме через договори дарування та довіреності люди втрачають майно на різних схемах. Це, зокрема, оформлення довіреності без людини, дарування без людини, дарування майна від людини, в якої майно арештовано, дарування іпотечного або орендованого майна і неперенесення оренди під час реєстрації за новим власником. Зауважимо, що в першому варіанті законопроекту уповноважені мали право перереєстровувати також майно та бізнес, але після скандалу на Комітеті з питань економічної політики, де слухали проект, цей пункт прибрали.

Якість нотаріальних послуг уповноважених буде сумнівна, оскільки уповноваженим надається право вчиняти нотаріальні дії без спеціальних вимог до робочого місця та збереження інформації, а також без повної матеріальної відповідальності.

Уповноважених буде призначати і звільняти з посади головне територіальне управління юстиції за погодженням із Мін’юстом, відтак, уповноважені будуть повністю ручними, оскільки чиновник виконує вказівки керівництва.

Логічніше було би доукомплектувати вже існуючі державні нотаріальні контори, а не створювати нову структуру хоча би тому, що відновити належне функціонування державних нотаріальних контор буде дешевше для бюджету, ніж створення та утримання з нуля «системи уповноважених осіб».

У Нотаріальній палаті повідомляють, що нотаріуси відсутні не у 122 округах, а лише кількох. Але там, де немає нотаріусів, є реєстратори при сільських чи міських радах, наділені повноваженнями нотаріусів. До них можна піти і скористатися пільгами.

Проект №9140 на Комітеті з економічної політики презентував міністр юстиції Павло Петренко («Народний фронт»). Також відеоролик про проект зняла Олена Сукманова, яку підвищили – з 4 жовтня вона вже не заступник, а перший заступник міністра юстиції. До призначення в міністерство Сукманова працювала в юрфірмі «Integritis», старшим партнером цієї фірми є Руслан Бернацький – чоловік колишньої першої заступниці міністра юстиції Наталії Бернацької, яка зараз стала секретарем Центрвиборчкому.

Іванчук також значиться одним із ініціаторів уже діючого закону 2275-VІІІ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Нещодавно заявила Олена Сукманова (20 хв. 41 сек) повідомила про негативні наслідки його впровадження:

«Ми вже отримуємо перші такі ластівки по даному закону. Для того, щоб зараз зареєструватися співвласником будь-якого товариства, треба подати до реєстратора три документи: заяву, квитанцію про сплату адміністративного збору і нотаріально посвідчену заяву про вхід до цього товариства. Ані протоколу, ані згоди інших співвласників, ані розподілу долей. І воно вже є».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]