Майбутный посол США в РФ Джон Хантсман: немає сумніву, що Росія втрутилася у вибори в США

|
Версия для печатиВерсия для печати

У вівторок в Комітеті Сенату з міжнародних справ пройшли слухання щодо кандидатури на пост нового посла в Росії - екс-губернатора штату Юта республіканця Джона Хантсмана-молодшого.

Як повідомляє Голос Америки, сенатори підтримали кандидатуру Хантсмана на пост посла США в Москві.

На початку свого виступу Джон Хантсман заявив, що нинішня політика Москви є одним з головних зовнішньополітичних викликів, з яким стикаються США. При цьому у Сполучених Штатів є потреба вибудовувати з цілої низки глобальних питань відносини з Росією як з ядерною наддержавою і постійним членом РБ ООН. Однак при цьому, підкреслив Хантсман, США повинні враховувати, що Росія зараз продовжує загрожувати безпеці і стабільності в Європі, в тому числі порушуючи суверенітет і цілісність території своїх найближчих країн-сусідів.

Хантсман зазначив, що його головним завданням в Москві буде просування американських інтересів в ключових для США сферах: боротьба з міжнародним тероризмом, розгром «Ісламської держави», зміцнення міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження, політичне рішення сирійського конфлікту і врегулювання кризи в Україні на основі поваги суверенітету і відновлення територіальної цілісності цієї країни.

У разі затвердження на пост посла, Хантсман також має намір налагоджувати контакти з лідерами та активістами російського громадянського суспільства, розвивати американо-російські культурні і гуманітарні зв'язки і зміцнювати безпеку американської дипломатичної місії в Росії.

Хантсман позначив і свою позицію з питання про втручання Росії в хід президентських виборів в США в 2016-му році.

«Немає сумнівів, підкреслюю, їх немає, що російська влада втручалися у вибори в США в минулому році», - зазначив він.

Джон Мід Хантсман-молодший народився в 1960-му році в родині мормона-мільярдера Джона Хантсмана-старшого, засновника великої хімічної компанії.

Після закінчення університету Хантсман прийшов на роботу в Білий дім при президенті Рональді Рейгані. Президент Джордж Буш-старший призначив його послом в Сінгапурі. Пізніше він служив торговельним представником при президенті Джорджі Буші-молодшому.

У 2004 році Хантсман висунув свою кандидатуру на посаду губернатора Юти, пообіцявши спростити податковий кодекс штату, розвивати промисловість і реформувати встановлені під впливом мормонів обмеження на торгівлю алкоголем. Він легко домігся переобрання на цю посаду, отримавши 58 відсотків голосів.

У травні 2009 року президент Барак Обама призначив Джона Хантсмана на посаду посла США в Китаї. Хантсман досконало володіє китайською мовою. У 2011 році він покинув цей пост і повернувся в США.

У січні 2014 року Хантсман став головою вашингтонського аналітичного центру «Атлантична рада» (The Atlantic Council). Журнал Foreign Policy називав Джона Хантсмана реалістом в міжнародних відносинах. Журнал Forbes в 2016 році оцінив його статки в $ 1 млрд.

Очікується, що найближчим часом посол США в Росії Джон Теффт покине Москву. Тим часом, 31 серпня в Вашингтон прибув новий посол Російської Федерації Анатолій Антонов. Восьмого вересня він вручив вірчі грамоти президенту США Дональду Трампу.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]