Майже кожен другий українець відносить себе до ПЦУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

До Православної церкви України себе відносить 48,8% населення України.

Про це свідчать результати проведеного Київським міжнародним інститутом соціології всеукраїнського опитування громадської думки, оприлюднених на прес-конференції у середу, повідомляє Укрінформ.

Згідно з даними дослідження 48,8% респондентів відносить себе до ПЦУ, а 16,3% до православної церкви, але без конкретизації Патріархату. Водночас, 14,2% опитуваних відносять себе до УПЦ МП. До Української греко-католицької церкви себе відносять 8,8% респондентів, 4,9% обрали інші конфесії, а 2,7% не змогли або відмовилися відповідати. Атеїстами себе назвали 4,3% опитаних.

Опитування засвідчило, що 54,2% респондентів ставляться позитивно до створення ПЦУ і надання їй Томосу, 31,2% - нейтрально ставлення, а у 10,9% негативне ставлення до цього.

При цьому серед респондентів, які позитивно або нейтрально ставляться до створення ПЦУ і надання їй Томосу, 64,5% вважають, що визначених у Томосі умов достатньо для розвитку незалежної української церкви і від нього не можна відмовлятися. Натомість 8,8% вважають, що умови є невигідними для ПЦУ і потрібно відмовитися від Томосу і відновити УПЦ КП. Не змогли або відмовилися відповісти на це запитання 26,7% опитаних.

Водночас 50,6% респондентів вважають, що надання Томосу скоріше об’єднує суспільство, а 30,5%, навпаки, вважають, що це скоріше роз'єднавчий фактор.

Cеред усіх опитаних респондентів 36,5% схвалюють обрання митрополита Епіфанія главою ПЦУ. Натомість 15,5% вважають, що очолити помісну церкву мав би патріарх Філарет. Водночас майже половина респондентів (45,8%) не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповідати на запитання.

Загалом, на запитання щодо ставлення до обрання Епіфанія главою ПЦУ 39,6% респондентів відповіли позитивно, у 43% нейтральне ставлення, у 6,8% - негативне.

Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 12 по 18 травня методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки номерів (з квотним завданням при відборі респондентів). Всього було опитано 1200 респондентів, що мешкають в усіх регіонах України (крім АР Крим).

У Луганській та Донецькій областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються українською владою.

Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,9% для показників близьких до 50%, 2,5% – для показників близьких до 25%, 1,9% – для показників близьких до 10%. 1,3% – для показників близьких до 5%, 0,6% – для показників близьких до 1%.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
16:08
На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
14:05
Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
12:08
Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]