Манафорт консультував «мера Києва V.K.»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Політтехнолог та лобіст Пол Манафорт, якого судять у США за кількома звинуваченнями, співпрацював 2014 року з  мером Києва Віталієм Кличком.

Про це свідчать документи доказової бази проти політтехнолога, яку зібрав офіс американського спецпрокурора Роберта Мюллера, передає ВВС.

Звинувачення передало суду кілька сотень сторінок документів, частина з яких стосується "українського періоду" з 2005 по 2014 рік.

ВВС вивчила доказову базу та виявила цікаві подробиці у співпраці Манафорта з українськими політиками.

Зокрема, зазначені документи свідчать про те, що через три місяці після розстрілів на Майдані Незалежності у 2014 році, Пол Манафорт відправив своєму помічнику Костянтину Килимнику велику презентацію та план реструктуризації Київської міської державної адміністрації.

Вона призначалася для мера з ініціалами "V.K." Місцеві київські вибори відбулися 25 травня 2014 року. Їх виграв Віталій Кличко.

Тобто, як випливає із документів, пан Манафорт міг консультувати Віталія Кличка і під час його мерської передвиборчої кампанії, і вже на посаді мера.

За планом Манафорта, в столичній адміністрації мали працювати дві команди: політтехнолога та самого мера.

Перша фаза спільної роботи, згідно з документами, мала тривати з 20 по 24 травня. 24 травня політтехнолог відправив електронного листа з презентацією та планами на перші сто днів.

Першими кроками мера мали бути: робота з пресою, створення медіабази, встановлення стосунків з власниками ключових ЗМІ, які будуть доносити тези мера VK.

Також в планах - підготовка меседжів та виступів мера, створення для нього "військової кімнати", кампанія в соцмережах, блогінг та інше.

Друга фаза плану охоплювала період з 26 травня по 21 червня. Вона включала прес-конференції, дзвінки європейським лідерам та графік подій, роботу з соцмережами.

Манафорт також пропонував меру Києва такі ініціативи:

100% повернення податку на дохід, сплачений у Києві, до міського бюджету,
посилення штрафів за порушення правил паркування,
підпорядкування голів райадміністрацій столиці меру,
провести аудит комунальних підприємств,
звільнити і відремонтувати будівлю мерії,
міськраду перенести в один з офісних центрів або розмістити її в одній з райадміністрацій.
Також політтехнолог пропонував чітко розділити повноваження між департаментами по боротьбі з корупцією, зменшити бюрократичні процедури, об'єднати посади мера та керівника КМДА та зменшити кількість заступників.

BBC News Україна намагається взяти коментар у прес-служби Віталія Кличка з цього приводу.

30 жовтня 2017 року пан Манафорт добровільно здався ФБР після того, як слідчі висунули проти нього обвинувачення у низці важких злочинів: відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків і ще десяти порушеннях закону, багато з яких, як твердить обвинувачення, були вчинені за майже 10 років співпраці із колишнім керівництвом України.

Сам політтехнолог всі звинувачення проти себе відкидає.

Якщо суд доведе провину політтехнолога, решту свого життя він проведе у в'язниці.

Діяльність пана Манафорта в Україні привернула увагу американських правоохоронців під час розслідування можливого втручання Росії в президентські перегони США в 2016 році.

Тоді він був керівником виборчого штабу кандидата Дональда Трампа.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника
12:02
Навіщо Зеленський/Єрмак викинули з оборонки Федорова
11:44
Там де влада з головою: Німеччина вже готується до можливого нападу рф на НАТО

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]