Масштабний підкуп виборців: як проходять вибори у 40 ОТГ

|
Версия для печатиВерсия для печати

29 квітня вибори до ОТГ в Україні проходять зі значними порушеннями.

Про це в ефірі Громадського радіо розповів голова «Комітету виборців України» Олексій Кошель. Він зазначив, що серед порушень — відкриття дільниць із півгодинним та більшими запізненнями. «Це призводить до утворення черг, іноді були випадки коли виборці просто розверталися і йшли додому. Такі випадки ми спостерігали у Івано-франківській області, на Одещині», — розповів Олексій Кошель.

Він додав, що спостерігачі також фіксували поодинокі випадки незаконної агітації та голосування поза межами виборчих дільниць.

«Однак головна проблема мала місце за кілька дінв до виборів — це масштабна кампанія підкупу виборців. Ми зафіксували понад 20 фактів підкупу. Найбільше підкуповують партії „Наш край“, „Батьківщина“, „Аграрна партія“, кілька фактів було з боку Самопомочі та БПП», — зазначив Кошель.

Масштабність підкупів, за його словами, пов’язана з тим, що ця кампанія — остання перед президентськими виборами. «На цих виборах ми маємо порівняно невелику кількість громад, де відбуваються вибори. На попередніх, приміром, громад було понад 170. Але ця кампанія — остання перед президентськими виборами, і тому для політичних сил важливо показати результат і донести бо виборців думку про свої лідируючі позиції. Саме з цим я пов’язую масштабність підкупу, яка є безпрецедентною за останні два роки», — розповів голова КВУ.

Він розповів також про різні форми підкупу, що їх фіксували спостерігачі.

«Це були гроші в конвертах або ж угоди з виборцями — коли частину грошей обіцяють виплатити вже після виборів. У Запорізькій області, пропонували дрова, був випадок, коли пропонували курчат. „Радикальна Партія“ на Волині роздавала виборцям продовольчі набори», — зазначив Олексій Кошель.

Нагадаємо, перші вибори до об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) проходять у неділю 29 квітня у 17 областях України. До складу 40 ОТГ увійшли 133 місцеві ради.

У Вінницькій області перші місцеві вибори відбудуться в 1 об’єднаній територіальній громаді, у Волинській області – в 1 ОТГ, у Дніпропетровській області – в 4 ОТГ, у Донецькій області – в 1 ОТГ, у Запорізькій області — в 7 ОТГ, в Івано-Франківській області – у 2 ОТГ, у Кіровоградській області – в 3 ОТГ, у Луганській області – в 1 ОТГ. Крім того, перші місцеві вибори відбудуться у 3 об’єднаних територіальних громадах в Одеській області, в 2 ОТГ у Полтавській області, в 3 ОТГ у Рівненській області, в 1 ОТГ у Сумській області, в 2 ОТГ у Тернопільській області, в 4 ОТГ у Харківській області, в 1 ОТГ у Херсонській області, в 2 ОТГ у Хмельницькій області та 2 ОТГ у Чернівецькій області.

Окрім того, 29 квітня відбудуться ще й додаткові вибори депутатів у громадах, приєднаних до ОТГ. Зокрема, у Житомирській області такі вибори відбудуться у 2 селищних радах, у Запорізькій області – в 1 сільській раді, у Харківській області – в 1 селищній раді, у Чернівецькій області – 1 селищній раді.

Очікується, що після проведення виборів в Україні буде створено 705 ОТГ.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com