Масштабний витік персональних даних: влада розповіла про обшуки, підозри і джерела

|
Версия для печатиВерсия для печати

У зв’язку з витоками персональних даних правоохоронці провели 36 обшуків і вже затримали одну особу, у найближчі тижні планують провести нові операції, оголосити 29 підозр і заблокувати 9 Telegram-каналів.

Про це йшлося на брифінгу за участю віцепрем‘єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, заступника міністра внутрішніх справ Сергія Гончарова, заступника голови Служби Безпеки України Володимира Горбенка та першого заступника начальника Департаменту кіберполіції Сергія Кропиви.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров нагадав, що у травні відбулися витоки інформації, через що почалися атаки на додаток і портал "Дія", хоча Мінцифри запевнило, що "Дія" не зберігає персональній дії.

Правоохоронці розповіли, що витоки були з баз даних приватних і державних банків, страхових і логістичних компаній, служб перевезень і поштових сервісів.

"За останні півтора місяці проведено 36 обшуків, підтверджено злочинну діяльність 25 осіб, було висунуто відповідні підозри і затримано 1 особу. За результатами операції вилучено з незаконного обігу копії 30 баз даних – це не тільки державні реєстри, а й приватні: банки, оператори поштового зв’язку, телекомунікаційні компанії" - заявив Гончаров.

Він уточнив, що йдеться про 30 копій баз даних з інформацію про понад 20 мільйонів фізичних та юридичних осіб – і це реєстри як приватного сектора (про клієнтів, співробітників), так і копії старих державних баз даних (зокрема, реєстр виборців).

Представник Кіберполіції Кропива додав, що обшуки проходили у 10 регіонах України. За 10 днів було проведено 36 обшуків.

Було відкрито 34 провадження за статтями про: шахрайство, розповсюдження інформації з обмеженим доступом, несанкціоноване втручання в електронні операційні системи.

Підтверджено злочинну діяльність 25 осіб, 8 особам оголошено про підозру, одну особу затримано.

Бази даних приватних і державних банків, страхових і логістичних компаній, служб перевезень і поштових сервісів тощо стали об’єктами торгу. Злочинці просили від 1 тисячі гривень за частку інформації до 10 тисяч доларів за всю базу даних.

За словами Кропиви, цікавилися такою інформацію переважно "селери", купували дані велика кількість осіб із різними цілями.

Зокрема, з’явилися Telegram-канали, за допомогою яких шахраї заволодівали коштами громадян.

У Києві Кіберполіція спільно з СБУ задокументували злочинну діяльність організаторів UA.baza [Official.bot]. У громадянина провели обшук, вилучили комп’ютерну техніку, яку відправили на експертизу. На підставі експертизи йому оголосять підозру.

Затримано особу, яка працювала у приватних компаніях і отримала доступ до бази даних, підшукала на неї клієнта за 10 тисяч доларів. При передачі коштів цю особу й затримали.

В Одеській області інша особа незаконно отримала доступ до реєстрів страхових компаній, робила підробні посвідчення водія  

Група осіб в Одеському регіоні продавала бази даних банківських установ.

У Донецькій області хакер отримав доступ до баз даних міжнародних маркет-плейсів і продавав інформацію їхнім конкурентам.

У Чернігівській області особа продавала дані з державних реєстрів.

У Запорізькій області шахраї під приводом продажу персональної інформації отримувала гроші, хоча інформації не надавала.

Викрито доступ до баз даних компаній, а також облікових записів користувачів міжнародних Market places.
За словами представника Кіберполіції, протягом найближчого часу 29 особам, у яких уже були обшуки, буде повідомлено про підозру; у найближчі два тижні буде каскад нових операцій щодо продажу баз даних; буде здійснено роботу з блокування 9 Telegram-каналів, які продають дані з баз.

Крім того, триває робота у 12 кримінальних провадженнях, реалізація по яких також буде найближчим часом, додав Кропива.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]