Могильов підтвердив 60 мільйонами монополію ЄДАПСу на біометричні паспорти, хоча Янукович проти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство внутрішніх справ 20 жовтня уклало угоду з консорціумом ЄДАПС на придбання обладнання для реалізації першого етапу робіт з впровадження закордонних паспортів з біометричними даними. Вартість угоди склала 59,93 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Про це йдеться в повідомленні сайту НАШІ ГРОШІ,Ттрги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «у одного учасника», оскільки лише ЄДАПС задовольняє вимогам міністерства Анатолія Могильова щодо сумісності нового обладнання з Державною інформаційною системою реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування (ДІС).

«Виконання робіт по створенню комплексної програми ДІС проводилось у відповідності до Генерального контракту від 23.06.2004 № 10/312-1/04-06 укладеного МВС з консорціумом “ЄДАПС”… ПАТ “КП ОТІ”, як учасник консорціуму “ЄДАПС”, є розробником системи ДІС (ЄДАПС) та має всі авторські права на створені компоненти зазначеної системи», – йдеться в обґрунтуванні.

Також, консорціум “ЄДАПС” за договором від 4 липня 2011 року є розробником системи реєстраційного обліку для Міністерства закордонних справ для запровадження централізованого порядку оформлення паспортних документів. Створення своєї системи МВС ув’язує з системою МЗС, вказуючи на необхідність «високого рівня узгодженості» між їх елементами і через це має міліцейська система має бути зроблена «єдиним розробником». Нагадаємо, на тендері МЗС консорціум переміг, запропонувавши ціну в сім разів меншу від конкурента.

Також МВС повідомляє, що ЄДАПСом розроблено «прототип електронного паспорта, який пройшов всі необхідні експертні, технічні та технологічні експертизи на міжнародному та вітчизняному рівнях та отримав відповідні висновки та сертифікати».

Керуючись вищенаведеним, МВС вважає, що ЄДАПС – це єдине в Україні об’єднання підприємств, учасники якого володіють всіма необхідними дозвільними документами та мають технічні, технологічні і матеріальні ресурси та позитивний досвід для ефективного і якісного постачання програмно-технічної продукції та розгортання інфраструктури з оформлення, виготовлення і видачі електронного паспорта громадянина України для виїзду за кордон (повністю обґрунтування з переліком необхідного обладнання тут).

Комітет з конкурсних торгів МВС прийняв рішення про закупівлю у ЄДАПС 1 вересня.

26 вересня Верховна Рада прийняла закон про введення з 2012 року внутрішніх і закордонних паспортів, а також ряду інших документів, оснащених електронними чіпами.

Народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, який називає себе «депутатом, що підтримує технології ЄДАПС», з цього приводу завважив, що «в законі немає преференцій для підприємств консорціуму ЄДАПС». Нардеп послався на те, що порядок виробництва біометричних документів нібито має розробити Кабінет міністрів. При цьому Грицак анонсував вартість біометричної вкладки від ЄДАПСу у розмірі 180-200 грн.

Закон викликав критику з боку опозиційних депутатів і Міністерства юстиції Олександра Лавриновича, які вказали, що прийнятий закон закріпить існуючу монополію в галузі і призведе до подальшого подорожчання документів, що є «потенційно корупційним».

Президент Віктор Янукович погодився з цими доводами і 21 жовтня ветував закон про біометричні паспорти. Вето викликало обурення Грицака.

«Це не вето, це непрофесійний опус… Міністр юстиції домовився з німецькою компанією Muhlbauer про те, що вони робитимуть паспорти для України. Фактично вони хочуть вкрасти у народу 3 млрд грн., при цьому устаткування, вже закуплене МВС, буде викинуто на звалище», – сказав Грицак в день укладення угоди МВС з ЄДАПСом на перший етап робіт вартістю майже 60 млн грн.

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]