МОК підтримає найжорсткіші санкції проти Росії через державну систему вживання допінгу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) засудив дії осіб, відповідальних за маніпулювання даними московської лабораторії до їх передачі WADA в січні 2019 року.

У заяві організації на офіційному сайті йдеться про те, що МОК підтримає найжорсткіші санкції проти Росії.

"Ці грубі маніпуляції є нападом на довіру до самому спорту і є образою для спортивного руху в усьому світі. МОК підтримає найжорсткіші санкції проти всіх, хто буде нести відповідальність за ці маніпуляції", - заявила організація.

МОК знову попросив російську владу надати необроблені дані, на яких ґрунтується цей випадок, щоб покарати винних, а непричетні спортсмени були захищені.

Звіт WADA доводить, що будь-яке маніпулювання даними є винятковою відповідальністю російської влади: "Російська влада була відповідальні за збереження цілісності московських даних". Водночас ми також відзначаємо, що в звіті вказується, що спортивний рух не брав участі у жодній з цих маніпуляцій, і що в звіті не вказується на будь-яке порушення з боку спортивного рух, зокрема Російського олімпійського комітету або його членів. У цьому контексті МОК вітає можливість, надану WADA російським спортсменам для участі в змаганнях, "де вони в змозі довести, що вони жодним чином не пов'язані з недотриманням", - йдеться у заяві.

Щодо рекомендованих санкцій у відстороненні Росії від будь-яких спортивних змагань, МОК наголосив, що їх доведеться детально оцінити.

"МОК наголошує, що винні мають бути покарані найсуворішим чином через серйозність цього порушення, і тому вітає санкції щодо відповідальних російської влади. Однак, з огляду на серйозність маніпуляцій, ми настійно закликаємо WADA зробити подальші дії. Це означає, зокрема, що WADA має передати всі ці файли до Ради Європи і ЮНЕСКО з урахуванням Антидопінгової конвенції Ради Європи та Міжнародної конвенції ЮНЕСКО про боротьбу з допінгом у спорті.

В кінці цього процесу ми сподіваємося, що справедливість нарешті переможе, і що будуть введені повні і відповідні санкцій", - зазначається у заяві.

25 листопада стало відомо, що Комітет з відповідності WADA рекомендує усунути Росію від всіх міжнародних змагань на 4 роки через маніпулювання з допінг-тестами московської лабораторії.

Як повідомляє The Telegraph, Росію на Євро-2020 може замінити Шотландія; усунення Росії потенційно може відкрити двері для Шотландії на Євро-2020, яка фінішувала на третьому місці в кваліфікаційній групі.

Виконавчий комітет WADA ухвалить рішення за рекомендаціями про дискваліфікацію Росії 9-го грудня.

Це не перший допінг-скандал за її участі. Раніше РУСАДА було визнано невідповідним кодексу WADA в листопаді 2015 року, коли легкоатлетів з Росії дискваліфікували від Олімпіади-2016 та усіх міжнародних турнірів розгорівся допінговий скандал у легкій атлетиці.

Пізніше в Росії спалахнуло ще кілька допінгових скандалів після доповідей Річарда Макларена, в яких йшлося про те, що міністр спорту Росії покривав застосування допінгу на Олімпіаді в Сочі.

У Росії визнали підміну результатів допінг-проб спортсменів маніпулювання даними московської лабораторії до їх передачі WADA в січні 2019 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com