Молдова - найбільш вразлива до російської пропаганди

|
Версия для печатиВерсия для печати

Згідно індексу стійкості до російської дезінформації, підготовленого міжнародною групою експертів з 14 країн на чолі з Радою зовнішньої політики «Українська призма» та представленого сьогодні в Києві, вплив прорагнади по-різномувпливає на ті, чи інші країнин Східної та Центральної Європи.

Про це пише Детектор Медіа. При створенні самого індексу враховувалися три критерії: наскільки сильно населення представлене впливу пропаганди, якою є якість реакції з боку держави та наскільки вразлива вона до цифрового впливу.

 

Дослідники дійшли висновку, що в пропаганди є свої специфічні наративи для різних країн та регіонів, але є й спільні, такі, що повторюються. Наприклад, систематично повторюються меседжі про те, що ЄС є невдалим проектом, а Україна провалилась як держава. Часто повторюються й негативні меседжі про НАТО.

При цьому найвищий рівень вразливості до пропаганди виявився у Молдови. Її показники індексу за усіма трьома категоріями були найнижчими. П’ять з десяти найбільших телеканалів країни переважно ретранслюють російські. Також в Молдові церква має найвищий рівень довіри серед усіх соціальних інститутів. А активні прихожани православної церкви - серед вразливих до дезінформації груп.

Загалом найвразливішими до пропагандами групами виявилися люди старшого віку, які часто відчувають ностальгію за СРСР й тому легше піддаються впливу; молоді люди, яким бракує критичного мислення; люди з низьким рівнем доходів або ж групи людей, які не згодні з мейнстімним політичним курсом та шукають альтернативу.

Водночас вразливість країн Південного Кавказу полягає в їх тісних ділових та економічних зв’язках з Росією. «80% експорту сільськогосподарської продукції Азербайджану припадає на Росію», - наводить дані Вікторія Біттнер з Центру економічного та соціального розвитку (CESD). Проблема країни полягає й у тому, що в Азербайджані дуже низькі заробітні плати в медіасфері. Журналістам доводиться мати кілька робіт, від чого страждає їх професійний рівень. Також в країні непрозора форма власності медіа, а державні ЗМІ не мають гарантій того, що їм дадуть працювати незалежно. 

Дослідження показало ще один цікавий тренд - Росія намагається домінувати в історичній перспективі, наприклад, використовує Другу світову війну як спосіб привернути до себе ті групи людей, для яких ця тема є чутливою. Це, знову ж таки, показало себе як дієва стратегія при роботі з групами людей старшого віку.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]