Мовний скандал з професоркою столичного вишу: студентка заявила, що покине навчання

|
Версия для печатиВерсия для печати

Студентка Національного педагогічного університету України імені Драгоманова Марія Прошковська заявила, що вона просить відрахувати її через ситуацію з викладачкою Євгенією Більченко та її дописами у соцмережах проти мовного закону і відсутністю реакції на скандал від університету.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“Публічна заява від мене, як студентки першого курсу магістратури факультету філософії і суспільствознавства... Прошу керівництво університету відрахувати мене за власним бажанням у зв’язку з повною відсутністю реакції на події останніх днів, пов’язані з публічними висловлюваннями професорки культурології Євгенії Більченко. Професорка Більченко не поважає країну в якій живе, працює і заробляє, мову цієї країни, вважає війну Росії проти України громадянською війною, демократично обрану владу - неонацистським режимом. Крім того, вона публічно заявляє про дружбу з Захаром Прилєпіним, виступає на телеканалах ДНР, Клименка та російському телебаченні, де розповідає про те, як її тут пригнічують”, - написала Марія Прошковська.

Вона зазначила, що викладачка в Facebook заявляє також про те, що вона разом з керівництвом університету “підтирається скаргами”, які на неї надходять.

“І питання тут не тільки в її особистій позиції, а ще і в тому, що вона доволі м’яко, але системно промиває мізки студентам. Викладаючи гуманітарні дисципліни філософського спрямування не важко транслювати ті чи інші особисті погляди як істину. Достатньо подивитись на YouTube її лекції, що є частиною учбової програми на теми, пов’язані в сучасністю. Я пройшла Революцію Гідності, допомагала армії і цивільним, виховую свого сина в повазі і любові до України, а тому просто не можу вчитись далі у Євгенії Більченко та в університеті, який паплюжить всі принципи державної вищої освіти і на 7 році війни закриває очі на подібні резонансні речі... P.S. Фізично заяву подам завтра”, - додала студентка.

Перед тим викладачка кафедри культурології та філософської антропології Педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко у соцмережах публікувала дописи проти мовного закону, і стверджувала, що "вуличні етнорадикали керують українською владою і тому вона свідомо переходить на російську мову обслуговування, а російськомовні письменники не повинні погоджуватися на українізацію, оскільки нацисти все одного цього не оцінять". 

У зв’язку з чим в університеті відреагували та планували звільнити викладачку, оскільки значна частина студентів, представників студентських самоврядних організацій та професорсько-викладацького складу висловилися за неприпустимість роботи викладача з такими переконаннями в НПУ імені Драгоманова.

Нагадаємо: з 16 січня 2021 року набула чинності стаття закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Порушення таких норм означатимуть для закладів адміністративні штрафи — від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 11 900 грн). Ці зміни набудуть чинності лише у липні 2022 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]