Можливість синхронізації енергомереж України з енергосистемою ЄС підтведила експертиза (ДОСЛІДЖЕННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Консорціум європейських операторів систем передачі (ОСП) підтвердив можливість синхронізації Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України із європейською мережею передачі електроенергії ENTSO-E.

Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Синхронізація енергосистем України та Молдови з енергооб’єднанням країн континентальної Європи ENTSO-E можлива ­– ключовий висновок дослідження, проведеного консорціумом ОСП ENTSO-E у межах підготовки до інтеграції енергосистеми України до європейської мережі, яка запланована на 2023 рік", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проведення досліджень статичної та динамічної стійкості енергосистем України та Молдови при синхронній роботі з енергосистемою континентальної Європи передбачено каталогом заходів, який є невід’ємною складовою угоди про майбутнє приєднання енергосистеми України до ENTSO-E. Головна мета таких досліджень – визначити можливість синхронізації енергосистеми України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи, а також виявити можливі технічні перешкоди на шляху до синхронізації та заходи для їх усунення.

НЕК «Укренерго» провела тестування на 11 блоках 8-ми українських ТЕС, ТЕЦ та ГЕС, а також на чотирьох блоках АЕС. Результати тестувань разом з усіма іншими необхідними даними були передані консорціуму для створення математичної моделі енергосистем та проведення відповідних досліджень.

"З точки зору статичної стійкості, синхронне об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної частини ENTSO-E можливе без будь-яких додаткових заходів та будівництва або модернізації інфраструктури", - наголосили в Укренерго.

Також за результатами досліджень динамічної стійкості були напрацьовані додаткові заходи для підвищення стійкості енергосистеми. Наступним кроком у процесі синхронізації має стати робота енергосистем України та Молдови в ізольованому режимі, яка триватиме кілька днів взимку та влітку 2022 року. Результати цих випробувань стануть основою для прийняття рішення про початок пробної синхронної роботи енергосистем України та Молдови з ENTSO-E.

Як повідомлялося, 17 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла остаточне рішення про сертифікацію НЕК "Укренерго" за стандартами ISO. Сертифікація Укренерго є однією з умов синхронізації ОЕС України з ENTSO-E.

НЕК "Укренерго" планує подати заявку на статус члена-спостерігача в європейській мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E.

ENTSO-E - європейська мережа операторів системи передачі електроенергії, що об'єднує 43 операторів у 36 країнах Європи.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]