МВФ різко погіршив економічний прогноз України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння ВВП України цьогоріч на 7,7%, інфляцію у 7,7% і зростання безробіття до 10,1%.

Про це йдеться в оновленому огляді МВФ «Перспективи розвитку світової економіки» (World Economic Outlook), зазначає Финансовый клуб.

Зокрема пандемія COVID-19 викличе сповільнення економічної активності в Україні, скорочення ВВП цьогоріч на 7,7% % та відновлювальне зростання в 2021 році на 3,6%.

Також у 2020 році в Україні очікується зростання інфляції до 7,7% (грудень до грудня), а в наступному - до 5,9%.

Згідно з прогнозом, зростання споживчих цін в Україні цьогоріч в середньому по року складе 4,5%, а в наступному - 7,2%.

МВФ також очікує зростання рівня безробіття в Україні до 10,1% у поточному році та скорочення до 9,3% у наступному. Зазначимо, що в 2019 році рівень безробіття був 8,5%.

У порівнянні з прогнозом МВФ, зробленим у жовтні, очікування на цей рік значно погіршились. Фонд прогнозував зростання економіки України на 3% цьогоріч.

VVP IMF

МВФ також прогнозує падіння світової економіки на 3% у поточному році.

У базовому сценарії, який передбачає, що коронавірусна пандемія припиниться у другій половині 2020 року та зусилля щодо її стримування будуть поступово згорнуті, зростання світової економіки у 2021 році прогнозується на 5,8% по мірі нормалізації економічної активності, чому сприятиме політична підтримка.

За прогнозом МВФ, в розвинених країнах падіння економіки складе 6,1%, зокрема в США - на 5,9%, у Німеччині - на 7%, у Франції - на 7,2%, в Італії - на 9,1%, в Іспанії - на 8%, в Японії - на 5,2%, у Великій Британії - на 6,5%, у Канаді - на 6,2%.

У країнах, що розвиваються, падіння економік складе 1%. При цьому економіка Китаю зросте  на 1,2%, Індії - на 1,9%.

У порівнянні з прогнозом, зробленим у січні, очікування на 2020 рік значно погіршилися. Тоді МВФ прогнозував зростання світової економіки на 3,3% у цьому році та на 3,4% - в наступному.

Світовий банк прогнозує падіння ВВП України цьогоріч на 3,5%, зростання інфляції до 8,9%, дефіциту держбюджету до 4,9% ВВП, а держборгу - до 59% ВВП через спалах коронавірусної хвороби.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]