На "АрселорМіттал Кривий Ріг" знову прийшли СБУшникі

|
Версия для печатиВерсия для печати

 На ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявили, що у вівторок СБУ знову прийшла на підприємство для огляду об'єктів коксохімічного виробництва у рамках розслідування кримінального провадження за статтею "екоцид".

При цьому фахівців підприємства не допустили до участі в огляді. Про це повідомляє сайт підприємства.

"Сьогодні Служба безпеки України знову прийшла на наше підприємство. Цього разу для огляду об'єктів коксохімічного виробництва. На підприємство допущено 11 представників СБУ у супроводі фахівців головного управління екологічної інспекції та Держпродспоживслужби у Дніпропетровської області та Дніпропетровського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України. При цьому співробітники СБУ відмовилися допускати до участі в огляді фахівців підприємства, тим самим позбавив їх можливості належним чином оцінити вимірювання, що проводяться, та дії.

Наразі представники СБУ спільно з екологами проводять огляд вуглепідготовчого, коксового цехів, а також цехів уловлювання та сіркоочистки коксохімічного виробництва. Огляд проводиться на підставі ухвали Бабушкинського районного суду м. Дніпра від 13.08.2019 р. у рамках розслідування кримінальної справи за статтею 441 КК України («Екоцид»).

Нагадаємо, що раніше, 20 липня, співробітники СБУ приходили з обшуком на підприємство для перевірки радіаційного фону на новій машині безперервного лиття заготовок № 3 (МБЛЗ-3), пусконаладка якої після цього була призупинена, а майно вилучене. Розблоковувати інвестпроект і пуско-налагоджувальні роботи на МБЛЗ-3 вдалося лише на початку серпня. Здоров'ю працівників нічого не загрожувало, а правоту підприємства з неодноразовими вимірюваннями радіаційного фону було підтверджено. Втім, сьогодні підприємство отримало повідомлення Державної інспекції ядерного регулювання України про проведення позапланової інспекційної перевірки на підставі листа Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ від 21.08.2019 р. № 8/2/2-6817.

Як відомо, стаття 441 Кримінального кодексу України («Екоцид») входить до розділу Кримінального кодексу України «Злочину проти світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку». Питання, наскільки діяльність «АрселорМіттал Кривий Ріг» порівнянна з такими формулюваннями КК України, залишається відкритим.

Ознака екоциду – це загроза екологічної катастрофи. Це означає втрату, виснаження або знищення окремих природних комплексів і ресурсів через надмірне забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи та інших чинників, що обмежують або унеможливлюють життєдіяльність людини та здійснення господарської діяльності у цих умовах. В усякому разі, так про це сказано у законі «Про зону надзвичайної екологічної ситуації».

Не зважаючи на незадовільну ситуацію з екологією у Кривому Розі, абсолютно очевидно, що діяльність одного підприємства в одному місті явно не відповідає тим визначенням, які є в українському законодавстві.

До того ж, якщо говорити про шкоду екології та викиди в атмосферу з боку підприємства, то для цього у Кримінальному кодексі України є спеціальні склади злочинів, передбачені ст. 236 («Порушення правил екологічної безпеки»), ст. 237 («Невживання заходів з ліквідації наслідків екологічного забруднення»), ст. 241 («Забруднення атмосферного повітря»). Але відомо, що розслідуванням цих злочинів займається Національна поліція, а не Служба безпеки України.

Крім того, привертає увагу той факт, що за всю історію незалежної України таке кримінальне провадження («Екоцид») ніколи не відкривалося відносно інших гірничо-металургійних підприємств у Дніпрі, Каменському, Маріуполі, Запоріжжі, Авдіївці та інших містах. При цьому діяльність «АрселорМіттал Кривий Ріг» і його технології виробництва аналогічні тим, які використовують інші підприємства галузі. Вони, як і криворізьке, керуються тими ж законодавчими нормами, які встановлені для промислових викидів в ГМК. Проте жодних кримінальних справ у рамках «Екоциду» за ними порушено не було.

Не зважаючи на незгоду з таким трактуванням законодавства, очевидні ознаки вибірковості щодо нашого підприємства та тиск на його бізнес, «АрселорМіттал Кривий Ріг» створив усі умови, щоб представники СБУ та екологи змогли здійснити огляд виробничої території та отримати проби із стаціонарних джерел викидів наведених вище цехів коксохімічного виробництва.

Перевірці підлягають 42 джерела викидів. На 18.30 завершена перевірка лише одного з них (почалася приблизно о 15.30). «АрселорМіттал Кривий Ріг» стежить за розвитком подій і додатково проінформує про результати огляду СБУ. ", - йдеться в повідомленні.

ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" - одне з найбільших металургійних підприємств в Україні.

Компанію ArcelorMittal утворено у 2006 році шляхом злиття люксембурзької компанії Arcelor та індійської Mittal Steel, що належить індійському бізнесменові Лакшмі Мітталу.

Наприкінці липня топ-менеджери «АрселорМіттал Кривий Ріг» зустрілися з главою держави Володимиром Зеленським і провели переговори з представниками Офісу Президента України, обговорили можливості покращення екологічної ситуації та впровадження соціальних проектів у Кривому Розі. В результаті сторони домовилися про декілька кроків, які включають подальшу модернізацію комбінату, впровадження ініціатив із зниження навантаження на навколишнє середовище та програм корпоративної соціальної відповідальності.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
У Буданова запевнили, що знали графік, за яким рф окупує 100 кв км України за дві доби. Дякуємо!
20:00
У понеділок дощитиме на Слобожанщині та сході України
16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк
08:00
Росіяни просунулися майже на всіх ділянках фронту, зокрема й на тих, де їх начебто "відрізали"
20:00
У неділю без опадів і заморозків, вдень до +13-18°С

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]