На Київщині "чорні археологи" здійснили понад 5 тис. покопок на місці городища міста Торчеськ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 На Київщині "чорні археологи" за допомогою металодетекторів здійснили понад 5 тис. так званих покопок на місці городища літописного міста Торчеськ у пошуках предметів старовини.

Про це повідомила у Facebook Спілка археологів України.

"5156 – саме стільки окремих копанок від використання металодетекторів "побачили" дослідники за допомогою квадракоптера на 28 гектарах пам'ятника археології національного значення городища Ольшаниця в урочищі Шаргород", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що городище є залишками літописного Торческа, однією з регіональних столиць Київської землі княжих часів. Тепер його територію використовують як сільськогосподарські угіддя біля села Ольшаниця на півдні Київщини (Поросся).

Щороку навесні та восени, щодня на різних археологічних пам'ятках практично по всій території України можна побачити людей з металодетекторами.  Їх називають «копателями», або археологічними браконьєрами. Часто "чорними археологами". Але, на наш погляд, ця назва надає грабуванню наукового забарвлення, тому не прийнятна", - наголосили у спілці.

Археологи закликали Міністерство культури та інформаційної політики України та Національну поліцію України звернути увагу на ці цифри: "Ми втрачаємо культурну спадщину з шаленою швидкістю".

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]