На Київщині секретарем дільничної виборчої комісії призначили небіжчика, поліція кримінала не бачить

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Вишгороді на Київщині у 96-му виборчому окрузі під час формування виборчої комісії дільниці №320348 на посаду секретаря включили особу, якої 1,5 роки немає в живих.

Про це повідомляє ОПОРА.

Так, окружна виборча комісія 10 березня сформувала склад дільничних виборчих комісій під час засідання. Про це свідчить і постанова № 9 ОВК ТВО № 96 від 11.03.2019 року «Про утворення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України звичайних та спеціальних виборчих дільниць територіального виборчого округу № 96». У додатку до вищезгаданої постанови №9 ОВК № 96 зафіксовано, що секретарем ДВК №320348 призначений Прокопенко Сергій Володимирович від кандидата у президенти Миколи Габера.

Однак, 15 березня спостерігачці ОПОРИ повідомили про те, що включений до складу ДВК №320348 Сергій Прокопенко помер 1,5 роки тому. Громадянська мережа ОПОРА зв’язалась з рідними Сергія Прокопенка, і ті підтвердили цю інформацію та надали копію свідоцтва про смерть.

Крім того, зі слів рідних, він і раніше мав досвід роботи на виборах, а з кандидатом у Президенти Миколою Габером був знайомий ще з 1996 року.

Нагадаємо, що після засідання 10 березня спостерігачка ОПОРИ звернулась до Вишгородського відділення поліції Головного управління Національної поліції України у Київській області через те, що під час розгляду подань 75 осіб відхилено через їхнє кратне включення від більш як одного кандидата у Президенти. Така велика кількість «двійників» могла свідчити про ймовірну підробку документів, оскільки, згідно з законодавством до подання додаються особисто підписані заяви.

Втім, працівники поліції не внесли дану заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки не виявили факту адміністративного чи кримінального правопорушення.  У висновку Вишгородського відділу поліції ГУ Нацполіції у Київській області йдеться, що в ході  здійснення перевірки по заяві, не було підтверджень порушення виборчого законодавства, на момент прийняття рішень. Крім того, у висновку були включені і пояснення голови ОВК №96 щодо ситуації: «На засіданні ОВК №96 10.03.2019 року підчас формування (утворення) ДВК в окрузі питання щодо кратності включень було розглянуто комісією. Рішенням комісії ОВК кратні включення осіб були зараховані, виходячи з первинного звернення кожного з суб'єктів подання, виходячи з необхідності збереження права кожного члена ДВК на участь у виборчому процесі. Інших рішень з цього питання не приймалось. Виходячи з  вищевикладеного, ОВК 96 діяло виключно в межах своєї компетенції, яка передбачена виборчим законодавством, а саме конкретно ст. 24 ЗУ «Про вибори Президента України».

Як зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Київській області Олексій Рєпік: «В світлі отриманої інформації поліція має ретельніше перевірити ймовірність підробки документів, оскільки інші логічні пояснення того, як людина, яка загинула два роки тому, могла особисто підписати заяву на згоду бути членом ДВК просто відсутні. Крім того, потрібна ретельна перевірка всіх подань на членів ДВК, які отримала ОВК 96-го ВО. Адже підробка виборчої документації є кримінальним правопорушенням, за яке передбачено відповідальність ч. 158 Кримінального Кодексу України».

Варто зазначити, що в поданнях від Миколи Габера, кратне включення кандидатур спостерігалось 10 разів.

«Аргумент»


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:01
У п'ятницю дощитиме по всій Україні, вдень від +14 на заході до +26 градусів на сході (МАПА)
19:03
Збитки "Укрзалізниці" від корупції тільки по 21 кримінальному провадженню сягають 1,1 мільярда - НАБУ
19:03
Шахрайство: Приватбанк заявив про підроблені документи у справі Суркісів
18:28
Спалах коронавірусу стався серед медиків лікарні швидкої допомоги Києва (ПОДРОБИЦІ)
17:20
Соціологи прогнозують зростання бідності в Україні до рівня 45% населення- міністр
16:02
Німеччина відмовила громадянину РФ Онищенку в притулку і закликає негайно залишити країну
15:01
Пожежа в одеському коледжі: "призначенного винним" Хаєцького відпустили на поруки депутатів
14:05
Хроніка ООС на 28 травня: втрат серед Об’єднаних сил немає
13:49
Фальсифікація справи Шеремета Аваковим: поліція змінила маршрут підозрюваних, щоб "вписати" у свою версію (ВІДЕО)
12:48
Фабрикація кримінальних справ поліцією: під МВС - акція на підтримку Андрія Хаєцького, на якого "повісили" пожежу в одеському коледжі

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com