На шостому році війни в РНБО тільки думають над законом про тероборону

|
Версия для печатиВерсия для печати

Проєкт закону про територіальну оборону буде внесений на розгляд Верховної Ради цієї весни і може почати втілюватися за рік.

Про це в інтерв’ю “Армія FM” розповів заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони генерал-майор Сергій Кривонос, визначений відповідальним за напрямок ТО в РНБО, передає “Новинарня“

“Враховуючи досвід, який вже у нас був, ми розуміємо, що потрібен час (щоб новий закон був ухвалений і запрацював – ред.). Рік. Ми плануємо, що весною закон повинен бути винесений на розгляд Верховної Ради. Розуміємо, що там буде багато обговорення. Декому не до душі намагання це зробити, дехто боїться якихось приватних, містечкових армій. Я кажу, цим вже займається величезна кількість людей, тож давайте очолимо… Рік – для початкової організації. І протягом трьох років, щоб це вивести на рівні держави, тоді буде результат“, – сказав Кривонос.

За його словами, в царині оновленої тероборони певні області будуть визначені як пілотні проєкти, в першу чергу прикордонні.

“І знову ж, все буде залежати від фінансування. Будь-який процес успішний за трьох факторів: гроші, люди, час. Люди в нас є мотивовані, часу не так багато і питання в грошах. Чим більше грошей буде вкладено, тим буде швидше.
Польща за останні чотири роки витрачає шалені гроші, сотні мільйонів доларів, які йдуть на організацію тероборони. Вони розуміють небезпеку від північного сусіда, розуміють, що армія Російської Федерації дуже потужна і сили Польщі не такі великі. Тому вони виділяють кошти на це, у них навіть не в арифметичній, в геометричній прогресії є нарощування результатів і досягнення цілей, які вони ставлять”, – пояснив генерал Кривонос.

Заступник секретаря РНБО розповів, що в деяких областях може бути по дві бригади тероборони, в Києві – окремі бригади на Лівому і Правому березі. Також у тероборону можуть іти жінки.

За задумом, служба в теробороні може передбачати укладання контракту.

“Ми передбачаємо укладення контрактів. Це також обговорюється. В цих контрактах вже буде розкладено по поличках напрямки відповідальності обох сторін як з боку того, хто укладає контракт, так і з боку держави”, – сказав Кривонос.

За його словами, не обов’язково всі члени тероборони повинні користуватися зброєю та мати її вдома, хоча це питання обговорюється.

“Він матиме право (мати вдома зброю – ред.). З моменту ухвалення закону не значить, що всі наступного дня почнуть отримувати зброю. Людину треба підготувати і фізично, і морально. Зараз триває паралельне опрацювання закону про зброю”, – сказав генерал.

Він зазначив, що в розробці проєкту нової тероборони є тісна співпраця з естонськими колегами, “тому що в тій же Естонії зброя членів Кайтселіту зберігається вдома”.

“Але зберігання – це сейфи, сигналізація. І так само пересування зі зброєю в кейсах або в чохлах. І зброя дістається в місцях проведення навчань з дотриманням заходів безпеки. В законі ми передбачаємо, що саме використання зброї членами тероборони в разі виконання бойових завдань вже за окремими документами”, – розповів Сергій Кривонос.

На запитання, чи можуть люди очікувати на грошове забезпечення в теробороні, генерал Кривонос сказав: “Ми поки що не піднімаємо питання грошового забезпечення. Ми піднімаємо питання про забезпечення діяльності. У нас бюджет країни не такий великий, щоб це забезпечити”.

“Вже є певна пропозиція, яка саме форма повинна бути, яка символіка. Це процес творчий. Сподіваюсь, багато людей братиме в цьому участь. Це поле для творчості і польоту думок будь-якого громадянина України”, – резюмував він.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]