НАБУ оприлюднила встановлені факти справи Мартиненка
Детективи НАБУ оприлюднили 10 з’ясованих фактів щодо так званої справи екс-нардепа і близького соратника екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.
Про це йдеться в оприлюдненій на офіційній сторінці у Фейсбук відомства інфографіці.
Зокрема, в повідомленні йдеться про те, що у гривневому еквіваленті сумарний розмір предмета злочинів у двох кримінальних провадженнях становить понад 695 млн. ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» завдано збитки на суму 17,29 млн. долларів США та ДП «НАЕК «Енергоатом - 6,4 млн євро.
«Понад 50 запитів про міжнародну правову допомогу надіслали детективи НАБУ аби з'ясувати обставини вчинення злочинів із заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом», - зазначається в повідомленні.
Нагадаємо, 9 січня НАБУ завершило досудове розслідування стосовно дій екс-голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) Миколи Мартиненка і відкрило йому доступ до матеріалів провадження.
Розслідування за фактом заволодіння коштів ДП "НАЕК "Енергоатом" в розмірі 6,4 млн євро детективи Національного бюро зареєстрували у грудні 2015 року. 25 жовтня екс-народному депутату Мартиненку повідомлено про підозру у межах цього провадження за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").
Розслідування фактів заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року. 20 квітня екс-народному депутату, колишньому голові комітету ВР із питань ПЕК, повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч.3 ст. 27 ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України.
У листопаді 2017 року процесуальний керівник - прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - ухвалив рішення об'єднати ці два кримінальні провадження в одне. Наразі у цьому провадженні про підозру повідомлено 11 особам, із яких 5 перебувають у розшуку.
В тему:
- «Дело Николая Мартыненко»: почерк работы российских спецслужб
- Ще трьом поплічникам Мартиненка НАБУ оголосило підозру
- НАБУ: в деле Мартиненко есть пять подозреваемых
- Детективи НАБУ тільки зараз отримали 40 томів справи стосовно «гаманця» Яценюка Мартиненка
- Адвокат Миколи Мартиненка: ухвала про арешт майна Мартиненка відсутня в реєстрі
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
- 14:43
- Корумпована "зелена" влада знищила конфіскацію майна корупціонерів - це знущання верхівки над українцями та свідомий "кидок" західних партнерів
- 13:14
- "Належить олігарху": ЄБРР вирішив не фінансувати ДТЕК. А Зеленський брехав, що олігархів в Україні немає
- 12:16
- Це також "план внутрішньої стійкості" Зеленського: СБУшники купили два люксові мінівени майже по 3 мільйона
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.