НАБУ підтримало боротьбу з привласненням 1 млн тонн нафти «Укрнафтою»

|
Версия для печатиВерсия для печати

 

Національне бюро приєдналося до судового процесу між Кабінетом міністрів України та ТОВ «Інсігнія Резорт» з приводу визнання недійсним зобов’язання отримувати на умовах передоплати нафту, добуту ПАТ «Укрнафта». У такий спосіб НАБУ намагатиметься не допустити ситуації, за якої може бути втрачено шанс компенсувати збитки державним інтересам в розмірі близько 7,5 млрд грн.

 

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Йдеться про спробу ТОВ «Інсігнія Резорт» скасувати та визнати недійсними окремі положення «Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу» (затверджений Постановою КМУ від 16.10.2014 № 570, далі — Порядок), які зобов’язують компанії з державною часткою 50%+1 акція постачати сировину за результатами таких аукціонів на умовах передоплати.

Так, упродовж 2015 року низка компаній отримала від ПАТ «Укрнафта» близько 1 млн тонн нафти з відтермінуванням сплати до кінця 2015 року. Для цього до підписаних договорів були укладені додаткові угоди, що суперечило Порядку. За поставлену нафту компанії так і не розрахувалися, що спричинило збиток державним інтересам в особі ПАТ «Укрнафта» (50%+1 акція належать державі) в розмірі майже 7,5 млрд грн.

У 2016 році за наведеними фактами детективи Національного бюро відкрили кримінальне провадження. В результаті активних слідчих та процесуальних дій у 2017 році деякі комерційні компанії-отримувачі нафти добровільно відшкодували ПАТ «Укрнафта» понад 51,7 млн грн.

На тлі цих подій у лютому 2018 року ТОВ «Інсігнія Резорт», яке взагалі не брало участь у закупівлях нафти в ПАТ «Укрнафта», звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) з позовом до Кабміну, в якому, з-поміж іншого, просило визнати незаконними вимоги постанови КМУ, що запровадила відповідний Порядок, щодо можливості постачання сировини тільки на умовах повної передоплати.

Того ж місяця ОАСК, а в червні і Київський апеляційний адміністративний суд (КААС), задовольнили позов ТОВ «Інсігнія Резорт». В липні 2018 року КМУ подало до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення КАСС, до якої приєдналося Національне бюро. Верховний Суд відкрив провадження у справі та зупинив виконання рішень ОАСК та КААС на період розгляду касаційної скарги Кабміну.

Беручи участь у цьому процесі, Національне бюро реалізує одну зі своїх ключових функцій — розкриття кримінальних правопорушень та запобігання вчиненню нових злочинів, аби не допустити створення умов, за яких особи, що завдали збитків державним інтересам, можуть уникнути відповідальності за свої вчинки.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]