НАБУ розслідує передачу 1433 кілометрів двох нафтопродуктопроводів оточенню Медведчука

|
Версия для печатиВерсия для печати

Суд надав детективам НАБУ доступ до оригіналів матеріалів справи про визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів «Самара-Західний напрямок» і «Грозний-Армавір-Трудова».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову Солом’янського райсуду Києва.

Ці трубопроводи були побудовані за часів Радянського Союзу і знаходилися в загальносоюзній власності.

Після проголошення незалежності трубопроводи загальною довжиною 1433 км повинні були перейти у власність держави Україна на підставі правонаступництва.

Однак посадові особи дочірнього підприємства «ПрикарпатЗахідтранс» Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт» трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена у 8,18 млн доларів.

Уже в 2011 році Господарський суд Рівненської області задовольнив позов заступника Генерального прокурора і витребував частини нафтопродуктопроводів у російської компанії, визнавши право власності за державою Україна.

Апеляційний і Вищий господарський суд в 2014-2015 роках підтвердили це рішення.

В цілому, розгляд позову і рішення його на користь держави тривало 10 років.

Однак 21 квітня 2015 року Суддя Господарського суду Рівненської області Ярослава Гудзенко за одне засідання за заявою «ПрикарпатЗахідтранс» про перегляд за нововиявленими обставинами рішення скасувала.

На думку НАБУ, судове рішення суду приймалося на підставі доказів, які безумовно не могли бути прийняті судом як нові.

Тому в Бюро підозрюють, що суддя Гудзенко умисно вчинила дії в інтересах «ПрикарпатЗахідтранс» з використанням наданої їй влади та службового становища.

Як зазначає видання «Наші гроші», у 2015 році російський оператор нафтопродуктів «Транснефть» заявила про продаж «ПрикарпатЗахідтранс», зараз власником української фірми вказана швейцарська фірма Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера, який пов’язаний з оточенням Віктора Медведчука.

У свою чергу Міністерство оборони України допомогло запустити нафтопровід в роботу, викупивши звідти старе дизельне пальне, щоб власники трубопроводу змогли качати по ньому нове з Росії.

Поставками трубопровідного дизельного пального з Росії також займається компанія, яку пов’язують з оточенням Медведчука.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]