НАБУ розслідує справу про ймовірне незаконне збагачення генпрокурора Луценка

|
Версия для печатиВерсия для печати

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за фактом можливого незаконного збагачення генпрокурора України Юрія Луценка.

Про це у п'ятницю, 17 листопада, заявила речниця НАБУ Світлана Оліфіра, повідомляє DW.COM.

За її словами, розслідування розпочате ще 30 жовтня на виконання судового рішення, проте повідомлення про підозру генпрокурору не вручалось.

Раніше стало відомо, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) відкрила кримінальне провадження щодо директора НАБУ Артема Ситника. Про це зранку у п'ятницю, 17 листопада, повідомило агентство "Українські новини" з посиланням на джерело у правоохоронних органах. 

Провадження відкрито за статтею 328 Кримінального кодексу - розголошення державної таємниці. Справу відкрито у зв'язку з оприлюдненням аудіозапису неофіційної зустрічі Ситника з журналістами навесні поточного року. На думку ГПУ, Ситник розголосив таємницю досудового розслідування. Його можуть викликати на допит уже 17 листопада. Утім, у п'ятницю директор НАБУ перебуває у відрядженні у Португалії. Ввечері 16 листопада про порушення кримінального провадження стосовно Ситника повідомило також видання "Українська правда".

15 листопада депутат Верховної Ради від фракції "Народний фронт", член колегії міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко звернувся до ГПУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з проханням розслідувати можливе розголошення таємниці слідства Ситником. Зі слів депутата, в інтернеті з'явився запис розмови, під час якої чоловік із голосом, схожим на голос Ситника, на зустрічі з невідомими особами зачитує їм матеріали оперативно-технічних розробок, які є державною таємницею, якщо вони не були розсекречені у встановленому законом порядку.

13 листопада Артем Ситник заявив про тиск на нього з боку української влади, а також запевнив, що владі не вдасться зупинити роботу НАБУ з розслідування гучних антикорупційних справ.

Цього тижня конфлікт двох антикорупційних відомств в Україні - Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) - отримав нові оберти. 13 листопада в НАЗК повідомили про направлення до суду адміністративного протоколу щодо Ситника. За інформацією прес-служби агентства, він надав запитувані НАЗК документи в справі щодо його можливого конфлікту інтересів із порушенням строків та у неповному обсязі.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)
10:54
Ракетний удар рф по Дніпру та області: вбито 9 осіб, зокрема 3 дітей, понад 25 дістали поранення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]