«Нафтогаз» домагатиметься арешту активів «Газпрому» в Європі

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Нафтогаз України» має намір позиватися в європейських судах задля арешту активів російського «Газпрому» в Європі, запевняє комерційний директор компанії Юрій Вітренко.

Про це йдеться в повідомленні  DW.

НАК «Нафтогаз України» планує звернутися з позовами у суди в Європі, аби арештувати активи російської компанії «Газпром», оскільки та не виконує рішення Стокгольмського арбітражу . Про це у понеділок, 9 квітня, в інтерв'ю агентству Reuters у Брюсселі заявив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко. «Нам зрозуміло, що вони цього не зроблять, тому ми почнемо арештовувати газ та інші активи «Газпрому» в Європі, не в Україні. Ми підемо у суди в Європі», - наголосив Вітренко.

Він додав, що «Нафтогаз» не намагатиметься заволодіти російським газом, який транспортується українською газотранспортною системою (ГТС) до європейських клієнтів «Газпрому». «Ми не хочемо створювати жодної політичної неоднозначності тут, в ЄС, що Україна не є надійною транзитною державою», - сказав Вітренко.

Він також припустив, що «Газпром» може повністю припинити транзит газу Україною в 2020 році, переспрямувавши його новими газопроводами. За словами Вітренка, «Путін хоче покарати України», а тому може вдатися до такого кроку.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі в будівництві газопроводу «Північний потік-2». Він зазначив, що альтернативним рішенням є модернізація чинного транзитного газопроводу, який пролягає Україною.

«Нафтогаз України» 28 лютого виграв багаторічну суперечку з російською компанією «Газпром» у Стокгольмському арбітражі. Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» сплатити «Нафтогазу» компенсацію в сумі 4,63 мільярда доларів США за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. 21 березня «Газпром» подав до Апеляційного суду округу Свеа, що у Швеції, клопотання про часткове скасування рішення з арбітражного розгляду справи з «Нафтогазом» щодо постачання газу. Єврокомісія має намір підтримувати Україну в питанні виконання рішення арбітражу в цій суперечці.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]