«Нафтогаз» - Кабміну про облгази Фірташа: монополію слід терміново зруйнувати

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кабміну варто забрати монопольне право в облгазів Фірташа на поставки газу для населення.

Про це заявив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

«Більшість людей переконані, що газ населенню постачає Нафтогаз. Але це неправда. На жаль, цей міф спеціально поширюють. Неважко здогадатися чому.

Кабмін своєю постановою зобов`язує Нафтогаз продавати продавати газ фірташевським посередникам, які потім "постачають" його населенню. Фактично, все, що ці "постачальники" роблять, це виставляють рахунки і збирають гроші з населення. За це посередники отримують передбачену урядом комісію. Що збільшує ціну на газ для населення. Але це не головна проблема.

Ці посередники, з одного боку, накопичують величезні борги за газ, який вони беруть у Нафтогазу. Вони кажуть, що це їм населення заборгувало. Перевірити ми це не можемо. Бо інші кажуть, що на борги населення вони списують газ, який був втрачений або вкрадений облгазами.
Нагадаю, переважна більшість облгазів теж належать Фірташу.

Чи зможуть ці посередники отримати гроші від населення за газ, яке люди реально не споживали? На це питання немає позитивної відповіді. Бо ми не хочемо, щоб люди платили за приписки. Ми також не хочемо, щоб Нафтогаз, державний бюджет, всі, хто отримує фінансування з держбюджету таким чином втрачали кошти. Держбюджет - не гумовий. І так необхідно було вносити в нього зміни, бо не вистачало передбачених грошей на субсидії.

З іншого боку, комбінація державного регулювання та контролю Фірташа над облгазами фактично закриває конкуренцію у постачанні газу населенню.

Тобто ці фірташевські посередники ще й монополісти.

І це велика проблема. Бо якщо людям кажуть, що ціна ринкова, то вони мають бачити реальну та справедливу конкуренцію. Тоді вони зможуть повірити, що і ціна справедлива.

Спроби "перевести стрілки" з Фірташа на Нафтогаз, може комусь особисто і допомагають, але ситуацію з народною довірою до дій влади все одно не рятують...

Ми вже давно поставили питання про необхідність внесення змін до постанови Кабміну про накладення обов`язків на Нафтогаз продавати газ фірташевським посередникам.

Бо навіть не видно обґрунтування такому державному регулюванню, яке людям збільшує ціну на газ, закриває ринок від конкуренції на користь одного олігарха, і значно підвищує ризик збитків державного бюджету.

Тепер і Енергетичне співтовариство і Світовий Банк вже офіційно заявляють, що вони розглядають таке регулювання як неадекватне і навіть як таке, що порушує міжнародні зобов`язання України щодо впровадження європейського законодавства.

Тобто це точно - не європейська реформа.

Хочеться вірити, що Кабмін ввели в оману ті, хто лобіював цю постанову.

І що Кабмін нарешті це зрозуміє і внесе необхідні зміни.
Енергетичне співтовариство та Світовий банк навіть, дипломатично кажучи, запропонували конкретний варіант як це змінити. Невідкладно. До 1 вересня прийняти постанову, щоб з 1 жовтня вже зміни почали діяти.

І тоді ми нарешті побачимо деолігархазацію і демонополізацію у постачанні газу населенню»- написав він.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com