«Нафтогаз» недоотримав близько $ 20 млрд за період з 2009 по 2017 рік, — Вітренко

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Нафтогаз України» вважає тариф на транзит російського газу по українській території заниженими в два рази.

Про це комерційний директор компанії Юрій Вітренко заявив в передачі «Свобода слова» на телеканалі ICTV в понеділок.

«Вартість транзиту по території України є заниженою приблизно в два рази. Ми спробуємо це довести», - сказав Вітренко. За його словами, через занижений тариф «Нафтогаз» недоотримав близько $ 20 млрд за період з 2009 по 2017 рік. «Але це ще треба довести, це наша точка зору», - додав він.

Згідно з скандально відомим контрактом «Нафтогазу» і «Газпрому» від 2009 року, ставка тарифу на транспортування газу по українській території плаваюча і визначається за формулою, залежною від вартості паливної складової та інфляції в Європі.

Раніше Вітренко заявив, що «Нафтогаз» планує направити «Газпрому» новий лист з пропозицією переглянути тариф на транзит газу. Він зазначив, що компанія в 2009 році вже зверталася до Росії з такою ініціативою, проте в рамках спору в Стокгольмському арбітражі Україна не домоглася задоволення своїх вимог. Однак він відзначив, що, якщо «Газпром» не погодиться переглянути тариф, українська компанія знову звернеться до Стокгольмського арбітражу.

5 березня «Газпром» офіційно повідомив «Нафтогазу», що запускає процедуру розірвання контрактів, мовляв, через  «істотне порушення комерційного балансу між цими контрактами». Таке рішення було прийняте після постанови Стокгольмського арбітражу від 28 лютого, відповідно до якого суд зобов'язав «Газпром» заплатити «Нафтогазу» $ 4,63 млрд за недопоставку газу по транзитному договору. 

Україна через розірвання контрактів була змушена закуповувати газ у європейських постачальників за ціною на третину вищою від ціни газпромівської. Після цього Вітренко пообіцяв вимагати від російської компанії компенсації в зв'язку з переплатою.

У Києві дії російської сторони вважають «інструментами газового шантажу», спрямованими проти України і країн Євросоюзу. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com