Найпотужніша в Європі Запорізька АЕС вперше у своїй історії вийшла на повну потужність

|
Версия для печатиВерсия для печати

На Запорізькій атомній станції вночі 15 січня після 274-денного ремонту підключили до мережі енергоблок №5.

Як повідомляється на сайті "Енергоатому", це історична подія, тому що вперше у своїй історії ЗАЕС виходить на проєктну потужність 6000 МВт.

Раніше через недостатню пропускну спроможність наявних ліній електропередачі Запорізька АЕС працювала з максимальною потужністю 5300 МВт.

Обмеження було знято в кінці 2020 року завдяки введенню в експлуатацію ЛЕП 750 кВ від ЗАЕС до підстанції "Каховська".

Фото: ua.energy
Запорізька АЕС – найбільша атомна станція Європи зі встановленою потужністю 6000 МВт. На станції експлуатують 6 енергоблоків типу ВВЕР-1000. Перший енергоблок був введений 1984 року, а останній – 1995 року. Тобто останні 25 років станція не працювала на повну потужність.

"Зараз на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться всі 6 енергоблоків. А завдяки введенню в експлуатацію лінії електропередачі 750 кВ «Каховська» не існує жодних мережевих обмежень. Вислів «видаємо максимум» втратив умовність. Розпочалась дійсно нова епоха в історії експлуатації Запорізької АЕС", - прокоментував подію т.в.о. генерального директора Запорізької АЕС Юрій Кульба.

П’ятий енергоблок підключено до мережі на підставі ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання, про продовження терміну його експлуатації до 27 травня 2030 року.


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]