Напади, якими хваляться радикали на представників ЛГБТ, не розслідувані, — AI

|
Версия для печатиВерсия для печати

Низка нападів на представників ЛГБТ та учасників маршів 8 березня досі не розслідувані. Тим часом, члени радикальних організацій не приховують участі у нападах і хваляться цим у соцмережах.

Про це під час прес-конференції заявила директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук, передаэ  Громадське.

«Згадаємо 8 березня, коли ми бачимо три міста де багато людей постраждали від радикалів. На даний момент, наскільки нам відомо, ніякого розслідування не відбувається у жодному з цих міст. Ми знаємо людей, які це зробили. Більше того, організації після нападів роблять це публічним пишуть про це в соцмережах, вони хваляться цим, а розслідування ми не бачимо», — зазначила вона.

Приводом для прес-конференції стали погрози з боку праворадиків учасникам лекції про ЛГБТ у Києві 10 травня.

«Ми планували провести звичайну лекцію про закон про заборону пропаганди в РФ і як результат що цей закон дав… Ми про це хотіли поговорити, оскільки міські ради в Україні обласні ради одна за одною пишуть звернення до Верховної ради, президента з пропозицією і проханнями прийняти такий же закон в Україні», — пояснила Покальчук.

«Ми не змогли цього зробити, ми були заблоковані спочатку 20-ма, потім більшою кількістю радикально налаштованих молодиків, які не дали нам провести захід, погрожували, бажали смерті».

Вона наголосила, що поліція спочатку нічого не зробила, аби захистити учасників лекції.

«Поліція відділку не зробила нічого, щоб нас захистити. В якийсь момент вони почали підтримувати ідею, що нам треба залишити приміщення і вийти до радикально налаштованих агресивних 30 чи більше людей», — сказала представниця Amnesty International Україна.

Лише після приїзду патрульної поліції учасники заходу змогли безпечно залишити приміщення:

«Патрульна поліція дала нам можливість безпечно залишити приміщення і перейти до таксі, для того, щоб залишити місце, де ми були заблоковані».

Покальчук наголосила, що така ситуція є неприпустимою.

«Ми маємо ховатись і переживати такий тиск у момент, коли ми хочемо поговорити про теми, які нас цікавлять», — додала вона.

Нагадаємо, що 10 травня у Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії. Представники правих рухів заблокували у приміщенні близько 30 відвідувачів заходу.

У коментарі Громадському речниця Amnesty International Марія Гур’єва повідомила, що поліція, яка була присутня на заході, відмовилася захищати гостей заходу зі словами «вас п’ятеро, а їх 20».

За її словами, серед нападників був очільник київського «Правого сектору», представники організації «Катехон», яка відкрито виступає проти ЛГБТ та ще кілька радикальних угруповань.

Раніше у Полтаві представники «Нацкорпусу» зірвали тренінг, присвячений ЛГБТ-спільноті.

8 березня під час Маршу за права жінок в Ужгороді учасниць маршу за облили червоною фарбою. Amnesty International закликала розслідувати напади на учасниць маршів за права жінок 8 березня. Поліція порушила справу.

Також щонайменше в трьох містах — Києві, Львові та Ужгороді тиждень після маршів 8 березня невідомі в балаклавах нападали на учасників акцій.

 Директорка Amnesty International Ukraine Оксана Покальчук Фото: Центр інформації про права людини.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]